Czwartek, 23 września 2021

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Park Jordanowski w Pszowie otwarty dla dzieci po remoncie. Zobacz zdjęcia 'przed' i 'po'

14.09.2021 10:40 | 3 komentarze | AgaKa

Zakończył się remont nawierzchni na placu zabaw w Parku Jordanowskim na pszowskim rynku. Można już bezpiecznie korzystać z wszystkich huśtawek.

Park Jordanowski w Pszowie otwarty dla dzieci po remoncie. Zobacz zdjęcia 'przed' i 'po'
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Remont był konieczny

Wykonanie nowej nawierzchni było koniecznością ze względu na liczne ubytki, które pojawiły się w ostatnich latach. Były one spowodowane zarówno naturalnym zużyciem, jak i dewastacją przez użytkowników.

Podłoże przygotowali pracownicy ZGKiM w Pszowie. Wyprofilowana została podbudowa pod konkretne grubości nowej nawierzchni. Z uwagi na zróżnicowanie urządzeń placu zabaw, każde urządzenie ma swoją strefę upadku dla której musi być zastosowana odpowiednia grubość nawierzchni bezpiecznej. Dlatego konieczne było odpowiednie przygotowanie podłoża.

Czas remontu się nieco wydłużył

Wykonanie samej nawierzchni wymagało idealnych warunków atmosferycznych tzn. odpowiedniej temperatury powietrza oraz wilgotności. Dlatego też czas wykonania był taki długi (remont rozpoczęto w czerwcu, miał trwać około miesiąca - Wymienią fatalną nawierzchnię na placu zabaw w Parku Jordanowskim).

Koszt wykonania nawierzchni to ponad 124 tys. zł. Wykonawcą nawierzchni placu zabaw w Parku Jordanowskim była firma Eurogama z Balic.

Zdjęcia przed remontem

Zdjęcia po remoncie