Czwartek, 21 października 2021

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Śmiertelny wypadek na Rajdzie Śląska w Chybiu. Zginęła pilotka

11.09.2021 14:03 | 3 komentarze | ska

Do tragicznego wydarzenia doszło na Rajdzie Śląska na odcinku specjalnym w Chybiu, tuż za Jastrzębiem-Zdrojem. Jedna z załóg wypadła z trasy i uderzyła w ogrodzenie posesji, które wbiło się w szybę pojazdu i raniło pilotkę. Niestety poniosła śmierć na miejscu. 

Śmiertelny wypadek na Rajdzie Śląska w Chybiu. Zginęła pilotka
Do tragicznego wypadku doszło na OS Chybie, tuż przed odcinkiem specjalnym, który miał odbyć się w Jastrzębiu.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Śmiertelny wypadek na Rajdzie Śląska w Chybiu. Zginęła pilotka

Na sobotę, 11 września organizatorzy przygotowali osiem prób sportowych, czyli wyłączone z ruchu i zabezpieczone odcinki, na których będą rywalizować rajdowi kierowcy i piloci. Najpierw (start o godz. 8:00) rajdowcy pojawili się na trasie w miejscowości Wyry (powiat mikołowski), a następnie w Bestwinie (OS ARCHE, od godz. 9:00, powiat bielski), a później Chybiu (od 9:55, powiat cieszyński) i mieli przejechać przez część Jastrzębiu Zdroju. Po tragicznym wypadku na OS Chybie organizatorzy podjęli decyzję o przerwaniu rajdu. 

- O godzinie 11:00 na odcinku specjalnym Chybie (powiat cieszyński) doszło do wypadku załogi numer 40, w wyniku którego śmierć na miejscu poniosła pilotka. W następstwie tego tragicznego wydarzenia komitet organizacyjny Rajdu Śląska podjął decyzję o zakończeniu zawodów - informują organizatorzy Rajdu Śląska.
- Samochód załogi numer 40 wypadł z trasy i uderzył w ogrodzenie. Kolejna załoga już po minucie wszczęła procedurę wypadkową. Na miejscu zdarzenia niezwłocznie pojawiły się dwa zespoły ratunkowe. Kierowca w szoku został zabrany do szpitala na badania. Pilotki niestety nie udało się uratować. Komitet organizacyjny Rajdu Śląska składa najszczersze kondolencje bliskim zmarłej zawodniczki. W tej sytuacji sportowa rywalizacja nie będzie kontynuowana, a załogi, kibice oraz osoby zaangażowane w organizację rajdu zgromadzą się przed Stadionem Śląskim, by uczcić pamięć pilotki minutą ciszy - dodają organizatorzy konkursu.