Czwartek, 23 września 2021

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Po latach oczekiwań krzanowicki urząd pięknieje [ZDJĘCIA]

14.09.2021 07:00 | 1 komentarz | mad

To inwestycja, o której potrzebie mówiło się od lat. Na jakim etapie są prace?

Po latach oczekiwań krzanowicki urząd pięknieje [ZDJĘCIA]
Tak obecnie prezentuje się krzanowicki urząd.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do połowy października

- Modernizacja powoli dobiega końca - odpowiada burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla. Wyjaśnia, że do wykonania pozostały jeszcze prace przy fundamentach oraz drobne prace brukarskie. - Mam nadzieję, że w najbliższym czasie te prace zostaną zakończone. Co prawda ostatnio pogoda nie sprzyjała, ale miejmy nadzieję, że teraz będzie dużo lepiej - trzyma kciuki.

Efekt wizualny przeprowadzanych prac już jest.

- Jest już wyremontowany dach, ściany zewnętrze są ocieplone. Elewacja jest praktycznie skończona. Myślę, że urząd uzyskał nowy, pozytywny wizerunek - dodaje burmistrz Strzedulla.

Pytany o zakończenie prac, włodarz odpowiada, że te powinny zakończyć się do połowy października.

Ile kosztuje zadanie?

Przypomnijmy, na realizację urzędnicy sięgnęli po około 500 tys. zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Resztę dołożono z dotacji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Koszt inwestycji określono na 824 tys. złotych - bo tyle zażyczyła sobie firma, która została wyłoniona w przetargu. To spółka Dan Pol Budownictwo z Tych (była to najtańsza oferta, która wpłynęła do urzędu).

W ramach inwestycji przewidziano roboty rozbiórkowe na dachu, docieplenie ścian zewnętrznych budynku, ocieplenie stropodachu oraz ścian fundamentowych, a także wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, remont schodów, wyburzenie murków i likwidacja zejścia. Ponadto przewidziano roboty związane z poszerzeniem otworów na okna i drzwi oraz wykonanie instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku.

(mad)

Ludzie:

Andrzej Strzedulla

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.