Poniedziałek, 29 listopada 2021

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Kultura

Pszów szykuje się do Industriady. Co będzie można zobaczyć? [ZDJĘCIA, WIDEO]

18.08.2021 07:05 | 0 komentarzy | ska

Już 11 września w obiekcie maszynowni szybu Chrobry I w Pszowie odbędzie się Industriada - Święto Szlaku Zabytków Techniki. Będzie to okazja do odwiedzenia miejsca, gdzie jeszcze do niedawna pracownicy KWK Anna czuwali nad zjazdami i wyjazdami górników. 

Pszów szykuje się do Industriady. Co będzie można zobaczyć? [ZDJĘCIA, WIDEO]
Zwiedzający będą mogli odwiedzić maszynownię szybu Chrobry I byłej kopalni Anna. Na zdjęciu red. Nowiny.pl Szymon Kamczyk oraz dyrektor MOK Marek Hawel.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pszów szykuje się do Industriady. Co będzie można zobaczyć? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Industriada w Pszowie da możliwość obejrzenia znanych dla wielu mieszkańców miasta i okolicy miejsc, co na pewno wzbudzi sentyment. Uczestnicy Industriady będą mogli zwiedzić obiekt z przewodnikiem, a także wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących. Będą to m.in. warsztaty robotyki, do których już można się zapisywać. 

Zwiedzanie o wyznaczonych godzinach

Oficjalne otwarcie Industriady odbędzie się o godz. 12.00, natomiast zwiedzanie maszyny wyciągowej rozpocznie się o godzinach: 12.15, 13.15, 16.00 i 17.00. 

Pokazy dla dzieci wraz ze zwiedzaniem będą odbywać się o 13.45 oraz 14.45. O godz. 14.00 zaplanowano plener malarski dla dzieci i młodzieży "Technika węglem malowana". Wspomniane warsztaty robotyki będą odbywać się o godz. 14.00 dla dzieci od 6 do 8 lat oraz o 16.00 dla dzieci od 9 do 12 lat (zapisy pod numerem 32 455 74 54). 

O godz. 17.30 odbędzie się rozdanie nagród w konkursach plastycznych.

Stoiska przed maszynownią

Zaplanowano również dodatkowe atrakcje, m.in. wystawę fotograficzną, prezentującą architekturę projektu Hansa Poelziga oraz "Dzieje kopalni Anna", stoisko krótkofalowców, stoisko Frywolitek, foto budkę, stoiska partnerów oraz gastronomię z grochówką.

Patronat medialny nad tegoroczną Industriadą w Pszowie objęła redakcja Nowin Wodzisławskich i portalu Nowiny.pl