Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czy religia i sport to dobre połączenie? W Rogowie udowodnili, że tak. Zobaczcie, co działo się na parafiadzie

Proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i Klub Sportowy Przyszłość Rogów zaprosili wszystkich mieszkańców do spędzenia czasu na stadionie w Rogowie, gdzie odbyła się Parafiada Sportowa.  

Czy religia i sport to dobre połączenie? W Rogowie udowodnili, że tak. Zobaczcie, co działo się na parafiadzie

Dla Rogowa to wyjątkowy dzień. Za nami już mecz, natomiast o godzinie 16-tej rozpoczęliśmy część rozrywkową - mówi Tomasz Ciba z Agencji Artystycznej CORAL.

Nie zabrakło zabaw ruchowych, konkursów i gier dla najmłodszych. - Najbardziej zależy nam na tym, aby w dzieciach zaszczepić ducha sportu - dodaje. 

Parafiada zaczęła się od meczu o mistrzostwo klasy A pomiędzy: Przyszłością Rogów – Rozwojem Bełsznica. - O godzinie 14-tej był mecz. Rogów wygrał 1:0, więc jesteśmy bardzo zadowoleni. Są też różne atrakcje dla dzieci, a wieczorem będzie mecz oldbojów. Ja też kiedyś grałem w tych rozgrywkach, ale teraz to już nie te lata - opowiada Krzysztof Pawełek, który na parafiadę przyszedł wraz z żoną. Dodaje, że odkąd wprowadzane są obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa, jeszcze bardziej docenia możliwość wzięcia udziału w festynie. 

W zdrowym ciele zdrowy duch

Z powodu pandemii rok temu parafiada nie mogła się odbyć, dlatego w tym roku chcieliśmy zaprosić parafian i umożliwić im spotkanie się tutaj. Oprócz wydarzeń sportowych, jest także możliwość spisania się powszechnie i zaszczepienia w mobilnym punkcie - mówi ks. Bernard Rak, proboszcz parafii w Rogowie.

Dodaje, że parafiada łączy w sobie dwa elementy. - Sport, czyli coś dla ciała, ale również coś dla ducha. Trzeba na różne sposoby docierać do mieszkańców, temu służą też właśnie takie spotkania na świeżym powietrzu, na boisku czy w innych miejscach - tłumaczy. 

Trochę zabawy, ale też poważne sprawy 

Na stadionie w Rogowie do dyspozycji mieszkańców były także mobilny punkt szczepień i spisu powszechnego, a także odbyły się konsultacje przedstawicieli Starostwa Powiatowego, Urzędu Gminy i Powiatowego Zarządu Dróg z mieszkańcami na temat modernizacji ul. Raciborskiej łączącej Rogów i Bełsznicę.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Liliiijka (62.216. * .228) 16.08.2021 19:03

Lepsze to niż mieszanie sportu z pijaństwem, jak to było w Wodzisławiu np bieg piwosza, każda impreza sportowa pełna alkoholu.

~teleWizja (178.255. * .106) 15.08.2021 08:14
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

fajna impreza tylko po co do tego wiarę mieszać?

~Ortu (46.134. * .202) 15.08.2021 06:46

To fajnie , że coś takiego jest robione

~niejestemrobotem (46.223. * .228) 15.08.2021 00:02

Parafiada nie ma nic wspólnego z ewentualnym połączeniem religi i sportu. Bez przesady.