Niedziela, 17 października 2021

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Akcja na trzy parafie. W Rudach, Nędzy i Pogrzebieniu będą szczepić przeciwko koronawirusowi

12.08.2021 14:49 | 0 komentarzy | mad

W blisko 150 parafiach na terenie województwa śląskiego w najbliższą niedzielę (tj. 15 sierpnia) będzie można zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. Taka możliwość będzie również na terenie powiatu raciborskiego.

Akcja na trzy parafie. W Rudach, Nędzy i Pogrzebieniu będą szczepić przeciwko koronawirusowi
#SzczepimySię w parafiach – to hasło akcji, która odbędzie się w najbliższą niedzielę 15 sierpnia (zdjęcie poglądowe)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wojewoda i arcybiskup zachęcają do szczepień

To akcja Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, którą wspierają duchowni oraz samorządowcy. - Ogromne wsparcie uzyskaliśmy u arcybiskupów i biskupów diecezji na naszym terenie. Jest to niezwykle ważne, bowiem bez pomocy najwyższych władz kościelnych nie udałoby się zorganizować przedsięwzięcia zakrojonego na tak dużą skalę - podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

O tym, że to wsparcie jest, świadczy chociażby specjalny list arcybiskupa metropolity katowickiego Wiktora Skworca do wiernych odczytany w minioną niedzielę w kościołach w archidiecezji katowickiej. - Chociaż aktualna sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju wydaje się stabilna, to służby medyczno-sanitarne przestrzegają przed możliwością wzrostu liczby zachorowań na koronawirusa w najbliższych miesiącach. W związku z tym zagrożeniem, kolejny raz apeluję do Was o żarliwą modlitwę w intencji ustania pandemii, a osoby niezaszczepione proszę o pogłębioną refleksję nad dobrodziejstwem, jakim jest wynalezienie szczepionek ratujących ludzkie życie - napisał arcybiskup. Podkreślił, iż nawet jeśli decyzja o szczepieniu przeciwko COVID-19 ma charakter dobrowolny, to powinna ona uwzględnić prawdę fundamentalną: iż ludzkie życie i zdrowie są cennymi darami udzielonymi człowiekowi przez Boga i powierzonymi jego roztropnej odpowiedzialności. - Nie ulega też wątpliwości, że ten rodzaj wyboru należy zawsze odnosić do piątego przykazania Bożego, które stoi na straży ludzkiego życia, a także do odpowiedzialności za dobro wspólne. W dobie pandemii przybiera ono konkretne formy. Są nimi zarówno zdrowie i życie społeczeństwa, jak również prewencja zdrowotna, której celem jest uwolnienie społeczeństwa od rygorystycznych, nierzadko uciążliwych obostrzeń sanitarnych - zaznaczył arcybiskup Skworc.

Johnson & Johnson lub Pfizer

Jak podaje Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, w akcję zaangażowanych jest prawie 150 parafii ze 167 gmin naszego regionu. Z terenu powiatu raciborskiego są to trzy lokalizacje:

  • Gm. Kuźnia Raciborska – parafia Wniebowzięcia NMP w Rudach (10.00 - 16.00)
  • Gm. Nędza – parafia Matki Boskiej Różańcowej w Nędzy (9.00 - 12.30)
  • Gm. Kornowac – parafia św. Bartłomieja w Pogrzebieniu (10.00 -13.00)

Zaszczepić będzie można się bez wcześniejszych zapisów czy rejestracji – wystarczy tylko przyjść i mieć ze sobą dowód osobisty. Na mieszkańców czekać będą jednodawkowe szczepionki Johnson & Johnson oraz dwudawkowe Pfizera (drugą dawkę będzie można przyjąć w dowolnym innym punkcie).Ludzie:

Jarosław Wieczorek

Jarosław Wieczorek

Wojewoda Śląski