Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Syn posła wiceprezesem PEC Tychy, bo spełniał wymagania formalne

Niedawno poruszyliśmy temat uchwały sanacyjnej PiS oraz zapytaliśmy parlamentarzystów o powiązania ich najbliższej rodziny ze spółkami skarbu państwa. Wysłaliśmy do spółki Tauron Ciepło pytania dot. Nikodema Matusiaka, syna posła Grzegorza Matusiaka. Tauron Ciepło bowiem rekomendował syna posła na stanowisko wiceprezesa PEC Tychy (spółki miejskiej). 

Syn posła wiceprezesem PEC Tychy, bo spełniał wymagania formalne
Poseł Grzegorz Matusiak oficjalnie nie odpowiedział na pytania naszej redakcji o nepotyzm.

Syn posła wiceprezesem PEC Tychy, bo spełniał wymagania formalne

Zdaniem jednych komentatorów, syn posła pnie się po szczeblach zawodowej kariery dość szybko z uwagi na swoje kompetencje i doświadczenie. Wcześniej pracował w JSW, szefował spółce Inova będącej w grupie kapitałowej KGHM, a obecnie pełni funkcję wiceprezesa w PEC Tychy. Zdaniem innych kariera młodego Matusiaka przypomina innego Nikodema, którego literacką postać stworzył Tadeusz Dołęga-Mostowicz, natomiast syn wiele zawdzięcza ojcu. Co było zatem podstawą wydania rekomendacji dla N. Matusiaka podczas konkursu na stanowisko wiceprezesa PEC Tychy? Zapytaliśmy o to w Tauron Ciepło. 

Spełniał kryteria formalne

- Rekomendacja w sprawie powołania Pana Nikodema Matusiaka na stanowisko wiceprezesa PEC Tychy była zgodna z obowiązującymi w Grupie TAURON regulacjami korporacyjnymi. Zgodnie z postanowieniami Umowy spółki  - członków zarządu PEC Tychy powołuje Rada Nadzorcza Spółki. Pan Nikodem Matusiak spełniał kryteria formalne do pełnienia funkcji członka zarządu PEC Tychy. Spółka nie udziela informacji odnośnie wewnętrznych postepowań osobowych, co do których nie zapadły ostateczne decyzje - enigmatycznie wyjaśnia Małgorzata Kuś, rzecznik prasowa Tauron Ciepło Sp. z o.o. 

Ostatnio pojawiły się jednak głosy, jakoby Tauron Ciepło wycofał swoją rekomendację dla syna posła. Tej informacji nie udało się nam potwierdzić lub zaprzeczyć w Tauron Ciepło, bo jak słyszymy to postępowania wewnętrzne. Faktem jest, że Nikodem Matusiak cały czas pracuje w zarządzie PEC Tychy, o czym zdecydowały jego kompetencje. Nie jest to jednak spółka skarbu państwa, więc nie dotyczy jej uchwała sanacyjna PiS. 

Ludzie

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
JudaTadeusz 13.08.2021 07:47

Sami wybraliście PiSowca to macie.

wnikliwy 12.08.2021 17:57

Znowu ten Matusiak,czy nie jest go wstyd? To wredny typ

~op (91.192. * .86) 12.08.2021 17:07

tzeba jeszcze mieć ledwo co skończone 20 lat

~cie_kawy (78.31. * .129) 12.08.2021 13:57

To wystarczy spełniać tylko wymagania formalne żeby być w zarządzie takiej spółki? Ludzie, zgłaszajcie się, stołki czekają>

zxc 12.08.2021 13:52

znowu...