Piątek, 28 stycznia 2022

imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

RSS

Galeria Karuzela w Wodzisławiu Śl. do rozbudowy? Trwają prace projektowe

02.08.2021 07:00 | 32 komentarze | juk

Czy do szumnie zapowiadanej kilka lat temu rozbudowy Galerii Karuzela w Wodzisławiu Śl. w ogóle dojdzie? Inwestor do pomysłu wrócił i trwają w tym zakresie prace projektowe.

Galeria Karuzela w Wodzisławiu Śl. do rozbudowy? Trwają prace projektowe
- Trwają prace przeprojektowania rozbudowy Galerii Karuzela - mówił podczas sesji prezydent Mieczysław Kieca.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spółka Retail Concept jako właściciel wodzisławskiej Galerii Karuzela w 2017 r. (czyli po 4 latach od jej otwarcia) poinformowała, że obiekt zostanie rozbudowany. Plany na kilka lat stanęły jednak w miejscu. Teraz okazuje się, że ponownie ruszają, ale uległy pewnym zmianą.

Trwają prace projektowe

W tracie ostatniej sesji wodzisławskiej rady prezydent Mieczysław Kieca poinformował, że trwają prace przeprojektowania rozbudowy Galerii Karuzela. - Były przygotowane projekty rozbudowy tego obiektu, ich wdrożenie zostało wstrzymane przez okres pandemii i zamknięcie obiektów wielkopowierzchniowych. Niemniej inwestor wrócił do pomysłu, choć innego, rozbudowy Galerii - mówił podczas obrad włodarz. Dalej dodał, że urząd jest obecnie na etapie współpracy z biurem projektowym z Jastrzębia-Zdroju, które prowadzi rozmowy na rzecz inwestora odnośnie przeprojektowania i uzyskania ponownego pozwolenia na budowę dla planowanej inwestycji. Więcej szczegółów prezydent nie podał.

Plany były

Przypomnijmy, że właściciel Galerii planował jej rozbudowę z obecnych 6 340 m2 powierzchni o dodatkowe 2 300 m2. W efekcie miał powstać nowy segment (na około 12-12 lokali handlowo-usługowych), który miał stanąć w miejscu obecnego parkingu Karuzeli. Główny parking planowano zaś ulokować po przeciwnej stronie ul. Witosa. O sprawie pisaliśmy w artykule pn. Galeria Karuzela do rozbudowy. Mamy dla was wizualizacje

Właściciel Galerii Karuzela planował jej rozbudowę z obecnych 6 340 m2 powierzchni o dodatkowe 2 300 m2. W efekcie miał powstać nowy segment na około 10-12 lokali handlowo-usługowych.

Spółka Retail Concept początkowo zapowiadała, że do rozbudowy obiektu dojdzie w 2018 r. W kolejnych latach przyznała, że zbyt optymistycznie określono ten termin i przesunięto go na III kwartał 2019 r. Wówczas jednak do rozbudowy także nie doszło. Do dnia dzisiejszego żadne prace ziemne w tym zakresie nie ruszyły.

Brak kontaktu

Próbowaliśmy się skontaktować - mailowo oraz telefonicznie - z przedstawicielami właściciela Galerii Karuzela. Chcieliśmy zapytać o planowane zmiany dotyczące rozbudowy obiektu. Niestety, nie udało się nam. Jak tylko nasze próbu zakończą się sukcesem, wrócimy do tematu. 

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.