Poniedziałek, 27 września 2021

imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

RSS

Industriada zawita do Pszowa już 11 września. Trwają prace przy szybie Chrobry I

31.07.2021 15:24 | 1 komentarz | ska

Festiwal Szlaku Zabytków Techniki Industriada już 11 września. Także w Pszowie odbędą się wydarzenia z nią z wiązane, bo budynek maszynowni szybu Chrobry I oraz pszowską prochownię wybrano jako obiekty zaprzyjaźnione festiwalu.

Industriada zawita do Pszowa już 11 września. Trwają prace przy szybie Chrobry I
W maszynowni szybu Chrobry I trwa wielkie sprzątanie i przystosowanie obiektu do zwiedzania podczas Industriady
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Industriada zawita do Pszowa już 11 września. Trwają prace przy szybie Chrobry I

Tegoroczna Industriada odbędzie się pod hasłem „Technika, to was zaskoczy”. W tworzeniu kopalnianej atmosfery pomoże m.in. orkiestra dęta oraz wystawy i pokazy związane z kopalnią. Będą też warsztaty z robotyki i plener malarski dla najmłodszych. Dzieci i młodzież zaproszeni są do udziału dwóch konkursach plastyczno-technicznych pt. „Kopalnia jak malowana” i „Zaskakujące połączenia – zbuduj makietę z byle czego i zostań wizjonerem”. Regulaminy konkursów dostępne są na www.mokpszow.pl. Prace można składać od 1 lipca do 13 sierpnia w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury w Pszowie. Rozstrzygnięcie konkursów wraz z wręczeniem nagród na łączną kwotę 2,5 tys. zł odbędzie się w dniu festiwalu między 17.30 a 18.00.

Zwiedzanie i wystawa w Prochowni

Oprócz maszynowni w Pszowie będzie również otwarta prochownia. Obiekt do Szlaku Zabytków Techniki zgłosiło Stowarzyszenie Paramilitarne „Prochownia 1910” z Gliwic. Na terenie prochowni goście będą mieli możliwość zwiedzenia obiektu, zobaczenia kolekcji zabytkowych lamp karbidowych, a dla najmłodszych przygotowany zostanie teatrzyk cieni. Będzie też ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Industriada w całym województwie

Oprócz pszowskiej maszynowni i prochowni obiektami zaprzyjaźnionymi Industriady są w tym roku: Stacja Biblioteki w Rudzie Śląskiej, Marina Gliwice na Kanale Gliwickim i Browar Zamkowy w Raciborzu. Industriada w Pszowie odbędzie się pod patronatem medialnym Nowin Wodzisławskich.