Poniedziałek, 27 września 2021

imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

RSS

Opóźnia się remont budynyku OPS-u w Lubomi

28.07.2021 14:30 | 4 komentarze | art

W związku z planowanym remontem generalnym budynku gminnego przy ul. Korfantego w Lubomi, w kwietniu Ośrodek Pomocy Społecznej przeniesiony został do siedziby WDK Buków, zaś Zakład Wodociągowo-Kanalizacyjny trafił na piętro Gminnego Ośrodka Kultury w Lubomi. I choć od prawie trzech miesięcy budynek przy Korfantego stoi pusty, to wciąż nie rozpoczęły się w nim żadne prace budowlane. 

Opóźnia się remont budynyku OPS-u w Lubomi
Budynek gminny przy ul. Korfantego od kilku miesięcy stoi pusty. Czy wreszcie rozpocznie się jego remont?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gmina wysłała już do firmy, która wygrała przetarg na remont budynku gminnego przy ul. Korfantego, a także budynku Urzędu Gminy w Lubomi ponaglenia. - Wysłaliśmy pisma ponaglające, pytałem też, czy firma zamierza prace budowlane realizować, bo skądinąd wiem, że zdarzają się sytuacje, iż wskutek rosnących cen materiałów budowlanych firmy odstępują od wygranych już przetargów - mówi Czesław Burek, wójt gminy Lubomia. 

Jak dodaje, firma miała go zapewnić, że nie odstąpi od przetargu i wkrótce przystąpi do robót budowlanych. - Mam zapewnienie, że 2 sierpnia wykonawca wchodzi na plac budowy - mówi wójt. 

Przetarg na termomodernizację i przebudowę dwóch budynków użyteczności publicznej został podzielony na dwie części. Część pierwsza dotyczy budynku urzędu gminy. Obiekt ma zostać poddany termomodernizacji, wraz z wymianą dotychczasowej kotłowni na gazową. Zostanie ocieplony i odnowiony. Pojawi się na nim instalacja fotowoltaiczna. Wymienione zostaną okna i drzwi, a także instalacje c.o. i wodno-kanalizacyjne. Do przetargu na tę część zgłosiło się sześciu oferentów. Wybrano ofertę firmy Borbud za 996 tys. zł. Zadanie ma zostać wykonane do końca marca 2022 r.

Część druga przetargu dotyczy budynku, w którym swoją siedzibę ma m.in. OPS. Zakres robót będzie większy niż w przypadku budynku UG. Oprócz termomodernizacji i wykonania kotłowni gazowej, planowana jest m.in. rozbiórka i przebudowa dachu, przebudowa wnętrz na parterze i piętrze, wymiana instalacji. Dlatego koszt tych robót będzie znacznie wyższy.  Najtańsza spośród czterech ofert, złożona również przez firmę Borbud opiewała na 2 mln 148 tys. zł. Przebudowa budynku ma zostać zrealizowana do końca września 2022 r.