Piątek, 15 października 2021

imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana

RSS

W niedzielę Parkówka w Żorach - spotkanie zapoznawcze i festyn Polska 2050

23.07.2021 07:54 | 1 komentarz | ska

W niedzielę 25 lipca o godz. 16.00 w Parku Piaskownia w Żorach odbędzie się "Parkówka", czyli spotkanie dla sympatyków formacji politycznej Polska2050. 

W niedzielę Parkówka w Żorach - spotkanie zapoznawcze i festyn Polska 2050
Niedzielne spotkanie sympatyków Polska2050 w Żorach odbędzie się w duchu literatury i haseł głoszonych przez Szymona Hołownię.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W niedzielę Parkówka w Żorach - spotkanie zapoznawcze i festyn Polska 2050

Członkowie Stowarzyszenia Polska 2050 zapraszają sympatyków na spotkanie otwarte z cyklu "Poznajmy Się". - Będzie to świetna okazja, żeby się poznać, wymienić doświadczeniami, pomysłami i miło spędzić czas - zapowiadają organizatorzy. 

W programie: dyskusje w stylu "szybkich randek", wspólne czytanie w plenerze, punkt wymiany książek i roślin, a także warsztaty (tworzenie hoteli dla owadów). Całość zwieńczy ognisko. - Zachęcamy do zabrania koca piknikowego, prowiantu oraz własnego kubka. Wydarzenie organizowane jest bez jednorazowych plastikowych naczyń - zapowiadają organizatorzy. 

Dyskusje w kręgu literatury

- Właśnie o różnorodności będziemy czytać podczas niedzielnej "Parkówki" i poszukamy dowodów na to, że na pewno jesteśmy różnorodni. Działania śledcze zaprowadzą nas w różne zakamarki polskiej literatury. Ten bardzo ważny element naszego spotkania przygotuje i poprowadzi Aneta Antosiak - mówi Wioleta Kurzydem, liderka Polska2050 w Żorach. - Z kolei o nowych książkach, które mogą pomóc w lepszym rozumieniu społeczeństwa i świata polityki, a także mogą zmotywować do dalszych pozytywnych działań, opowie Tomasz Wawak, koordynator Strategii 2050 w woj śląskim. Będzie o miastach spoza pierwszych stron gazet, o tym, czy Polska jest już państwem dobrobytu i czy filozofia może być antidotum na otaczający nas chaos - zapowiada Wioleta Kurzydem.

Zyskują lokalnych polityków

Przypomnijmy, że struktury ruchu Polska2050 Szymona Hołowni w naszym regionie w ostatnim czasie wzbogaciły się o lokalnych polityków z doświadczeniem. Sympatykami ruchu zostali m.in. były poseł Henryk Siedlaczek, a także wiceprezydent Rybnika Piotr Masłowski. Czy w Żorach również dojdzie do politycznego transferu?