Czwartek, 23 września 2021

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Nagranie prezydenta zirytowało mieszkańca. "Nie ma to jak pławić się w cudzym blasku"

22.07.2021 07:00 | 22 komentarze | juk

Remont kanalizacji deszczowej wraz z robotami odtworzeniowymi i zmiana konstrukcji nawierzchni - na tym polegać będą modernizacje ulic Sasankowej i Magnoliowej w Wodzisławiu Śl. Remont dopiero co rusza, a jego zapowiedzi już wywołały kontrowersje.

Nagranie prezydenta zirytowało mieszkańca. "Nie ma to jak pławić się w cudzym blasku"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na początku lipca za pośrednictwem mediów społecznościowych prezydent Wodzisławia Śl. Mieczysław Kieca poinformował o remoncie ulic Sasankowej i Magnoliowej. Nagranie włodarz o realizowanej przez miasto inwestycji nie spodobało się jednemu z naszych czytelników.

Będzie remont

Pod koniec maja miasto ogłosiło przetarg na remont odwodnienia kanalizacji deszczowej wraz z robotami odtworzeniowymi i zmiana konstrukcji nawierzchni ulic Sasankowej i Magnoliowej. Swoje oferty zaproponowało 6 firm. Najkorzystniejszą złożyło Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Raciborza, które swoje usługi oszacowało na około 1,07 mln zł. W ramach zadania firma wykona m.in. remont kanalizacji deszczowej wraz z robotami odtworzeniowymi i remontowymi dróg.

Przypomnijmy, że mieszkańcy od wielu lat wnioskowali o remont ulic Sasankowej i Magnoliowej. Na nawierzchni jezdni występują liczne ubytki oraz spękania, jednak nie te niedogodności są głównym problemem. Tamtejsza kanalizacja deszczowa posiada zamulone studnie i kanały, które są także zapadnięte, co w konsekwencji przełożyło się na niedrożność sieci. W efekcie w czasie deszczy na ulicach występują miejscowe zastoiska wody oraz okresowe zalewanie okolicznych działek.

Irytacja czytelnika

- Nareszcie - zaczął nagranie opublikowane w mediach społecznościowych prezydent Mieczysław Kieca. - Przez najbliższe 6 miesięcy będą na ul. Sasankowej i Magnoliowej prowadzone będą prace remontowe. Mam nadzieje, że wieloletnie prośby tutejszych mieszkańców w ramach tego zadania zostaną zaspokojone - mówił.

Po upublicznieniu filmu do naszej redakcji zgłosił się pan Tadeusz, mieszkaniec Wodzisławia Śl., który nie krył oburzenia filmem włodarza. - Pan prezydent chwali się, że inwestycja zostanie zrobiona, a tak naprawdę to nie jest jego zasługa - mówił. - Przecież to dzięki radnym to zadanie zostało wpisane do budżetu. No ale nie ma to jak pławic się w cudzym blasku - dodał.

Zarys historii

Przypomnijmy, że 21 grudnia zeszłego roku odbyła się sesja wodzisławskiej radny, na której uchwalany był budżet miasta na 2021 r. Nie obyło się wówczas bez oskarżeń i utarczek słownych. Powodem gorącej atmosfery było wprowadzenie do projektu budżetu zaproponowanego przez prezydenta wielu zadań i inwestycji przez radnych z koalicji. Jedną z nich był właśnie remont ulic Sasankowej i Magnoliowej. O sprawie pisaliśmy w artykule pn. Spór o budżet Wodzisławia Śl. Inwestycje kosztem zwolnień w urzędzie? Zwróćmy jednak uwagę na inny aspekt tej sprawy. Prezydent jednoosobowo sprawuje władzę wykonawczą, realizując uchwały podjęte przez radę miasta. W przypadku budżetu na następny rok to najpierw włodarz przygotowuje jego projekt (wraz z planowanymi inwestycjami), a dopiero później jest on przedmiotem dyskusji, a w końcu poddany pod głosowanie radnym.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.