środa, 22 września 2021

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Bez dwóch dokumentów na PSZOK-u w Skrbeńsku śmieci nie oddasz

21.07.2021 13:23 | 8 komentarzy | art

Urząd Gminy w Godowie zmienił zasady przyjmowania odpadów w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Skrbeńsku. Teraz, aby móc oddać na PSZOK-u odpady, trzeba najpierw okazać dowód osobisty, a także dowód potwierdzający uiszczenie opłaty śmieciowej.

Bez dwóch dokumentów na PSZOK-u w Skrbeńsku śmieci nie oddasz
Pracownicy PSZOK-u informują o dokumentach, które trzeba okazać, aby odpady zostały w Punkcie odebrane
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zmiany na PSZOK-u w Skrbeńsku

Jak informuje Urząd Gminy w Godowie, w ostatnim czasie nasiliły się przypadki „podrzucania” odpadów komunalnych do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Skrbeńsku przez osoby spoza terenu gminy Godów. W związku z tym, w celu właściwej identyfikacji osób dostarczających odpady do punktu, gmina wprowadziła obowiązek dostarczenia do wglądu przed oddaniem odpadów:

  • dokumentu potwierdzającego ostatnią wpłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi lub informacji z Urzędu Gminy Godów o wysokości naliczonych opłat za odbiór odpadów,

  • ponadto właściciel powinien wylegitymować się dokumentem potwierdzającym tożsamość, aby wyeliminować osoby podszywające się pod mieszkańców Gminy Godów.

Informacja została zamieszczona na stronie internetowej gminy Godów, jak również na ogrodzeniu PSZOK-u w Skrbeńsku. Również pracownicy PSZOK-u informują zaskoczonych na razie mieszkańców, dowożących odpady o nowym obowiązku. - Trzeba mieć dowód osobisty i dowód opłaty za wywóz śmieci - mówią i pokazują stosowną informację każdemu, kto przywozi odpady, a rzeczonych dokumentów przy sobie nie ma. 

PSZOK jest czynny w każdą środę w godzinach 11:00 - 17:00 oraz sobotę w godzinach 8.00 - 14.00. Znajduje się przy końcówce jednej z odnóg ul. Piotrowickiej. Od 17 lipca zmieniono organizację ruchu na terenie PSZOK, co w znacznym stopniu powinno ułatwić oddawanie odpadów i rozwiązać problem tworzenia się zatorów drogowych w tym miejscu.