Piątek, 23 lipca 2021

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Karta Dużej Rodziny już w wersji elektronicznej

21.07.2021 09:30 | 0 komentarzy | AgaKa

Każda aktywna Karta Dużej Rodziny ma teraz formę elektroniczną. To efekt niedawnej zmiany przepisów. Oznacza to, że każdy posiadacz karty może zawsze mieć ją przy sobie i wyświetlić w telefonie w aplikacji mObywatel.

Karta Dużej Rodziny już w wersji elektronicznej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po zmianie przepisów wszystkie aktywne ogólnopolskie Karty Dużej rodziny uzyskały formę elektroniczną. Oznacza to, że nie będzie już wniosków o domówienie elektronicznej formy karty, a każdy posiadacz aktywnej karty (niezależnie, czy posiadał ją w formie tradycyjnej, elektronicznej czy w obu) może wyświetlić ją w aplikacji mObywatel. Rodzice i małżonkowie rodziców będą mogli też wyświetlać karty pozostałych członków rodziny (tak jak w aplikacji mKDR). Aplikacja mKDR została zamknięta z końcem czerwca 2021 r.

Osoby, które nie mają dostępu do aplikacji mObywatel (np. cudzoziemcy), będą musiały pozostać przy kartach tradycyjnych.

Jednocześnie informujemy, że obecnie opłata za wydanie duplikatu i za domówienie tradycyjnej formy karty wynosi 10,00 zł. Więcej informacji nt. ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny można znaleźć na stronie www.gov.pl.