Piątek, 23 lipca 2021

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Najstarsza mieszkanka gminy Mszana skończyła 102 lata!

21.07.2021 08:21 | 0 komentarzy | art

18 lipca 102. urodziny świętowała pani Emilia Smyczyk z Połomi, najstarsza mieszkanka gminy Mszana. 

Najstarsza mieszkanka gminy Mszana skończyła 102 lata!
Pani Emilia Smyczyk w dniu 102. urodzin. For. archiwum rodzinne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Emilia Smyczyk najstarszą mieszkanką gminy Mszana

Jak informuje Urząd Gminy w Mszanie, dostojna solenizantka czuje się dobrze, a uśmiech nie schodzi z jej twarzy. I choć ma już problemy z chodzeniem, nadal zachowała dobrą pamięć, lubi rozmawiać i wspominać dawne czasy. Pani Emilia jest rodowitą połomianką, w swojej rodzinnej miejscowości przeżyła 101 lat. Na jej setne urodziny wyprawiona została wielka feta, a do jej domu w Połomi, oprócz wielu delegacji, przyjechała nawet orkiestra. Pisaliśmy o tym tutaj (kliknij)

Emilia Smyczyk jest rodowitą połomianką z domu Wuwer. W rodzinnej miejscowości przeżyła 101 lat. Jak informuje Urząd Gminy w Mszanie, od zimy zeszłego roku pani Emilia mieszka u najmłodszej córki, Marii, w Świerklanach. 13 września 1937 r. wyszła za mąż za Alojzego Smyczyka ze Świerklan. Małżeństwo dochowało się 2 córek i 6 synów. Doczekała się ponad 30 wnuków, ponad 60 prawnuków i ponad 20 praprawnuków. Od hucznie świętowanych setnych urodzin przybyło jej kolejnych 6 prawnucząt.

W czasie pandemii, zwłaszcza początkowego lockdownu, najbardziej dokuczał jej brak kontaktu z nimi. Aby móc widywać się z liczną rodziną seniorka, w pierwszym możliwym terminie, zaszczepiła się przeciwko COVID-19.

Z powodu pandemii władze gminy nie mogły odwiedzić osobiście solenizantki, jednak została uhonorowana listem gratulacyjnym i upominkiem, które odebrali członkowie jej rodziny. 

Jubilatce życzymy kolejnych pięknych jubileuszy!