Piątek, 23 lipca 2021

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Jak zrobić tak by rozmowy sprzedażowe zakończyły się sukcesem

20.07.2021 13:38 | 0 komentarzy | MP

Pomimo wielu kanałów, którymi możesz dotrzeć do swojej grupy docelowej, rozmowy telefoniczne wciąż mają znaczenie. Podobnie jest z kampaniami telesprzedażowymi. Dokładne przygotowania i wydajne oprogramowanie dla wirtualnego call center w chmurze pomogą Ci osiągnąć cele sprzedażowe. Przeczytaj nasze wskazówki dotyczące telesales, czyli jak zwiększyć konwersję sprzedaży i zamknąć więcej transakcji podczas połączeń wychodzących.

Jak zrobić tak by rozmowy sprzedażowe zakończyły się sukcesem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Proste wskazówki, jak zrobić aby Twoje rozmowy sprzedażowe zakończyły się sukcesem

1.Ustal jasne cele sprzedaży

Co chcesz osiągnąć dzięki swojej kampanii? Jest to pierwsze pytanie, które musisz sobie zadać podczas jej planowania. Przedyskutuj z członkami swojego zespołu, jaki cel chcesz osiągnąć (na przykład, aby zamknąć x liczbę sprzedaży dziennie). Pomoże Ci to w śledzeniu postępów.

2. Bądź przygotowany

W dzisiejszych czasach mamy informacje na wyciągnięcie ręki, więc nie wymaga to zbyt wiele wysiłku, aby przed rozmową telefoniczną zrobić kilka badań na temat potencjalnego klienta. Wykorzystaj potencjał Internetu i mediów społecznościowych tak bardzo, jak to tylko możliwe. Dzięki temu dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o swoim potencjalnym rozmówcy: jego działalności, potrzebach, zainteresowaniach, ostatnio wygranych kontraktach itp. Poinformowany oznacza uzbrojony, czyli w Twoim przypadku mający większe szanse na sukces.

3. Postępuj zgodnie ze skryptem

Dobrze napisany skrypt rozmowy może stać się Twoim przewodnikiem, który pomoże Ci przekazać jasny i pewny komunikat do potencjalnego klienta. Dzięki niemu oszczędzasz czas, ponieważ nie zastanawiasz się zbyt długo nad tym, co powiedzieć w danej sytuacji i możesz skupić się na tym, co mówi Twój potencjalny klient. Daje Ci to również szansę na udoskonalenie metodologii sprzedaży i zwiększenie wydajności Twojego zespołu sprzedaży.

4.Zwróć uwagę na powitanie

Dobre powitanie zwiększa Twoje szanse na sukces w sprzedaży. Powinien być uprzejmy, pozytywny i sprawić, że twój rozmówca poczuje, że odniesie jakąś korzyść z tej rozmowy. Zacznij od przywitania się, krótkiego wprowadzenia i unikaj zwrotów typu "Wiem, że jest Pan/Pani zajęty/a...". Może to zepsuć rozmowę od samego początku, ponieważ sprawia, że osoba zgadza się, że jest zajęta, nawet jeśli nie jest to prawdą. Powiedz coś w stylu "Czy może Pan/Pani porozmawiać przez kilka minut?". To również sprawi, że Twój rozmówca się zgodzi, ale jest to bardziej korzystne dla Ciebie, prawda?

5.Stosuj filozofię ABC do pokonywania obiekcji

Zastrzeżenia są nieuniknione podczas rozmów sprzedażowych. Klasyczną z nich jest to, że potencjalny klient jest w tej chwili zbyt zajęty. CallCentreHelper zaleca stosowanie tzw. filozofii ABC (Acknowledge, Bridge, Close). Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić po usłyszeniu obiekcji, jest stwierdzenie, że rozumiesz, że potencjalny klient jest bardzo zajęty. Jest to część potwierdzająca. Następnie mówisz, że produkt, który sprzedajesz, został zaprojektowany, aby pomóc ludziom zajętym. Oznacza to, że budujesz most od uznania do swojego produktu. I w końcu wracasz do swojego planu sprzedaży i mówisz o tym, co sprzedajesz. Jasne, ta filozofia nie jest magiczną różdżką, a twój klient może być naprawdę zajęty. Wtedy należy po prostu powiedzieć, kiedy byłoby w porządku, aby zadzwonić do niego później.

6.Skup się na sprzedawaniu rozwiązań, a nie produktów

Głównym celem telesprzedaży nie jest sprzedaż produktu, ale rozwiązania dla wyzwań klienta. Kiedy zaczniesz opisywać, w jaki sposób Twój produkt może rozwiązać problemy, które Twój potencjalny klient prawdopodobnie będzie miał, wyjdziesz na eksperta w branży. Ludzie są bardziej skłonni kupować od ekspertów, a nie od zwykłych sprzedawców. Jeśli wiesz o klientach z podobnymi problemami rozwiązanymi przez Twój produkt, nie wahaj się o tym powiedzieć potencjalnym klientom. To tylko zwiększy Twoje szanse na sprzedaż.

7.Dotrzymuj obietnic

Jeśli obiecałeś potencjalnemu klientowi, że coś zrobisz, dotrzymaj obietnicy. Niezależnie od tego, co to ma być - kolejny e-mail lub SMS, oddzwonienie - podejmij działania tak szybko, jak to możliwe. Rozwiązanie Voiptime Contact Center pozwala Ci na wykonywanie tych czynności w jednym interfejsie, dzięki czemu w ciągu kilku sekund możesz wysłać wiadomość z ofertą lub zaplanować ponowne oddzwonienie.

Wybierz odpowiednie oprogramowanie

Właściwe oprogramowanie jest równie ważne jak wszystkie Twoje plany, strategie i techniki. Może ono zautomatyzować tak rutynowe zadania jak wybieranie i ponowne wybieranie numeru, zredukować czas bezczynności i uprościć oddzwanianie. Nasze rozwiązanie programowe VoIP Contact Center oferuje trzy tryby wybierania numerów: Preview (z podglądem), Power (progresywny) i Predictive (predykcyjny). Każdy z nich odpowiada innym potrzebom.

Preview Dialer

Ten tryb pozwala agentowi zobaczyć kartę klienta przed wykonaniem połączenia. Jeśli agent zdecyduje się nie dzwonić na ten numer, system pomija go i nie wyświetla do końca kampanii. Jest to dobre rozwiązanie, gdy kontaktujesz się z istniejącymi klientami lub prowadzisz skomplikowaną sprzedaż, więc każda rozmowa wymaga czasu do namysłu. Jeśli jednak chcesz zamknąć więcej sprzedaży na zmianę, przejdź do następnego trybu wybierania.

Power Dialer

Ten dialer pozwala na szybszą pracę. Wybiera jeden numer na raz dla każdego dostępnego agenta, co zmniejsza prawdopodobieństwo porzucenia połączenia. Power dialer łączy Cię tylko z połączeniami na żywo, więc nie musisz słuchać wszystkich sygnałów zajętości, automatycznych sekretarek i brzęczenia. Agenci nie widzą jednak karty klienta przed połączeniem. Ten dialer jest dobry dla małych zespołów (1+ agentów) z wiarygodną listą kontaktów.

Predictive Dialer

Ma te same zalety co poprzedni dialer: automatyczne wybieranie, wykrywanie automatycznej sekretarki itp. Jego zaletą jest inteligentny algorytm, który oblicza prędkość wybierania na podstawie danych w czasie rzeczywistym. System może wybrać jednocześnie kilka numerów dla każdego agenta i zrobić to w momencie, gdy ma on zakończyć połączenie. Podczas rozmowy wyświetlana jest również karta klienta. Jeśli potencjalny klient odbierze połączenie zanim agent będzie dostępny, usłyszy nagraną wiadomość z niezbędnymi informacjami. Ten tryb jest dobry dla dużych zespołów (5+ agentów). Im więcej agentów w zespole, tym dokładniejsze są przewidywania. Predictive dialer redukuje czas bezczynności agentów i utrzymuje ich motywację. To z kolei oznacza zwiększoną produktywność.

Wnioski

Telesprzedaż jest nadal jednym z najskuteczniejszych sposobów dotarcia do potencjalnych klientów. Rozmowy telefoniczne pomagają nawiązać więcej relacji międzyludzkich niż inne kanały komunikacji. A jeśli masz dokładny plan i wydajne oprogramowanie call center, masz większe szanse na sukces.

Materiał zewnętrzny