Poniedziałek, 27 września 2021

imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

RSS

Wodny plac zabaw zamiast labiryntu. Miasto dało propozycję. Co na to mieszkańcy? [ZDJĘCIA]

17.07.2021 09:47 | 11 komentarzy | AgaKa

W Rodzinnym Parku Rozrywki jedną z atrakcji dla dzieci jest słynny labirynt. Słynny - bo zdaniem wielu, jeden z największych 'niewypałów' całego parku. Wkrótce miejsce to może ulec całkowitej metamorfozie. Miasto zaproponowało właśnie stworzenie w tym miejscu wodnego placu zabaw.

Wodny plac zabaw zamiast labiryntu. Miasto dało propozycję. Co na to mieszkańcy? [ZDJĘCIA]
Czy podobny wodny park powstanie na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki 'Trzy Wzgórza'? Oby nie skończyło się tylko na pomyśle...
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Dokładnie 6 lat temu w lipcu oddaliśmy do użytku Rodzinny Park Rozrywki. Czas biegnie bardzo szybko. Jesteśmy w momencie, gdy możemy zmieniać park pod wasze potrzeby i oczekiwania. Od wielu lat mówicie, że labirynt wam się nie podoba. Mamy pomysł. Chcemy w tym miejscu stworzyć wodny plac zabaw - powiedział Mieczysław Kieca w krótkim nagraniu wideo, nakręconym na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki, na tle wspomnianego labiryntu.

- Duży, nowoczesny, z którego będą mogły korzystać wasze dzieci i wasze wnuki. Chcemy, by było to nowe, bezpieczne i fajne miejsce na upalne lata, które w tej chwili w Polsce i w Wodzisławiu mamy. Mamy nadzieję, że będzie to pomysł, który was zadowoli i będziecie z jeszcze większą przyjemnością przychodzili do parku - mówi obecna na nagraniu Izabela Kalinowska, zastępca prezydenta.

Pomysł będzie dyskutowany na sierpniowej sesji rady miasta. Budowa parku może potrwać do 1,5 roku.

Czy to się sprawdzi?

Czy takie rozwiązanie przyjęłoby się w Wodzisławiu? Cóż, nie ma wątpliwości, że tak. Pomysł powstania w miejscu labiryntu wodnego placu zabaw nie jest niczym nowym i od bardzo długiego czasu jest podsyłany przez mieszkańców chociażby w komentarzach na miejskich profilach na Facebooku.

Dlaczego dopiero teraz?

Ok, ktoś może zapytać - skoro problem z tym miejscem jest zgłaszany od lat, dlaczego zmiany proponuje się dopiero teraz? Tu w grę wchodzi tzw. okres gwarancyjny, podczas którego nie można dokonywać żadnych zmian w projekcie parku. Tak w skrócie.

Jak to ma wyglądać?

Jako przykład tego, jak może wyglądać wodny plac zabaw na Trzech Wzgórzach posłużymy się zdjęciami parku, który znajduje się w Jastrzębiu na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego i gdzie takie miejsce funkcjonuje. Zdjęcia zostały wykonane na otwarciu parku w 2018 roku.

Ludzie:

Izabela Kalinowska

Izabela Kalinowska

Zastępca prezydenta Wodzisławia Śląskiego

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.