Poniedziałek, 27 września 2021

imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

RSS

Henryk Siedlaczek sympatykiem ruchu Szymona Hołowni. Jak komentuje swoją decyzję? [RELACJA LIVE, ZDJĘCIA, WIDEO]

16.07.2021 13:28 | 12 komentarzy | mad, (q)

Henryk Siedlaczek, który w 2018 roku z listy KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska uzyskał mandat radnego sejmiku śląskiego poparł ruch Szymona Hołowni. Ogłoszono to dzisiaj (tj. 16 lipca) na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

Henryk Siedlaczek sympatykiem ruchu Szymona Hołowni. Jak komentuje swoją decyzję? [RELACJA LIVE, ZDJĘCIA, WIDEO]
Henryk Siedlaczek na Zamku Piastowskim w Raciborzu mówił o sympatyzowaniu z partią Szymona Hołowni.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Siedlaczek w przeszłości był posłem, starostą raciborskim i nauczycielem. Po kilku latach nieobecności w polityce postanowił powalczyć o mandat sejmiku województwa śląskiego. Udało mu się to, uzyskując 9090 głosów. Zawodowo od niedawna związany z Urzędem Gminy w Markowicach, gdzie jest sekretarzem. Zastąpił na tym stanowisku śp. Benedykta Kołodziejczyka.

Konferencję prasową "na żywo" transmitowaliśmy za pośrednictwem naszego Facebooka:

Michał Kobosko: chcemy dać się poznać wszystkim

Kolejny dzień z politykami w powiecie raciborskim. Na Zamek Piastowski w Raciborzu przyjechali działacze partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Michał Kobosko, przewodniczący tego ugrupowania na dziedzińcu dawnej siedziby Piastów przypomniał, że spotkanie odbywa się w ramach letniej kampanii tej partii. To akcja pod hasłem „Poznajmy się”, w trakcie której reprezentanci Hołowni zamierzają odwiedzić 380 miejsc w Polsce (dotychczas odwiedzili ponad 60 powiatów).

- Chcemy dać się poznać wszystkim, którzy nas nie znają i porozmawiać na te tematy, którymi chcemy się zajmować, które uważamy za najważniejsze - przekonywał działacz polityczny, przedstawiając pokrótce program partii.

- Chcemy pokazać, że zajmujemy się tematami w sposób merytoryczny, pragmatyczny, że odchodzimy od tej wojenki, żeby nie powiedzieć wojny polsko-polskiej, która ma czasami miejsce i niestety wygląda na to, że nadal będzie miała miejsce. My nie chcemy w tej wojnie uczestniczyć, bo uważamy, że jest ona szkodliwa w dłuższej perspektywie, że może rozpalać emocje dzisiaj, tutaj i teraz, ale Polska to coś zdecydowanie więcej niż spór - podkreślał Kobosko.

Jak wskazywał przewodniczący, spotkanie zorganizowane na Zamku Piastowskim w Raciborzu było dla niego „niezwykle miłe i istotne”. Przypomniał, że do „Polski 2050” dołącza wielu samorządowców, parlamentarzystów i sympatyków. Wśród tych ostatnich wymienił Henryka Siedlaczka.

- Jest mi miło oficjalnie poinformować, że osoba znana i rozpoznawalna w regionie, dziś dołącza do grona sympatyków naszego ruchu i mamy nadzieję, że będzie nas nie tylko ciepłym słowem wspierać w naszych działaniach - mówił o Siedlaczku.

Henryk Siedlaczek: apeluję do innych o wsparcie

- Każdy ruch, za którego jestestwo Rzeczypospolitej. Każdy ruch, za którego dobro obywateli. Każdy ruch, za którego: wolność obywatela, kraju, mediów, sądów, przekonań jest istotna. Zdecydowałem się popierać ruch „Polska 2050” jako osoba wspierająca, pomagająca. Myślę, że takiego poparcia nie odmówi nikt dla każdego i kogokolwiek, komu zdrowe są te najważniejsze ideały, które przyświecały nam na początku naszej kariery samorządowej i politycznej. Nie będę oryginalny, ale to, co obserwujemy w dniu dzisiejszym wymaga potężnej mobilizacji - komentował na konferencji Henryk Siedlaczek, apelując do swoich koleżanek i kolegów o „wspieranie tego typu ruchów”. - Bo z nimi nic złego nas nie czeka. Czeka nas dobro nasze, a przede wszystkim naszych dzieci – o co boję się osobiście - puentował.

Henryk Siedlaczek komentuje dla Nowin swoją decyzję: 

Michał Gramatyka: Henryk zawsze mi imponował

Poseł Michał Gramatyka, który nie tak dawno poparł partię Hołowni odchodząc z Platformy Obywatelskiej, mówił na dziedzińcu raciborskiego zamku, że ostatni raz tak blisko Henryka Siedlaczka był za czasów w pracy w sejmiku województwa śląskiego. - Henryk zawsze mi imponował. Imponował mi swoją miłością do historii, swoim oddaniem tej ziemi, swoim oddaniem Śląskowi. Myślę, że dzisiaj powstańcy śląscy i ojciec naszego Henryka cieszą się z tego, że właśnie postanowił patrzeć na przyszłość Polski nowym horyzontem, że zdecydował się robić z nami nową politykę. Bo my myślimy kategoriami pokolenia, a nie kadencji. Mamy program, świetne propozycje, fantastycznych ludzi. Razem dzięki takim ludziom jak Henryk wygramy kolejne wybory - powiedział M. Gramatyka.

Marcin Parzonka: będziemy z wiedzy H. Siedlaczka korzystać

Marcin Parzonka, będący liderem powiatu raciborskiego stowarzyszenia Polska 2050 również podkreślał swoją radość. - Cieszę się, że możemy liczyć na Pana wsparcie. Na wsparcie dobrym słowem, radą i doświadczeniem. Myślę, że jako młoda organizacja będziemy mogli z Pana doświadczenia i wiedzy korzystać - zwracał się w stronę doświadczanego działacza politycznego.

Ludzie:

Henryk Siedlaczek

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, obecnie radny sejmiku śląskiego.