Poniedziałek, 27 września 2021

imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

RSS

Co z przyszłością budynku Poczty Polskiej w Kuźni Raciborskiej?

16.07.2021 07:00 | 0 komentarzy | mad

Kuźniańscy radni ponownie pochylili się nad przyszłością budynku Poczty Polskiej, dając zielone światło urzędnikom na jego zakup. To obiekt przy ulicy Powstańców, gdzie docelowo mają zostać utworzone mieszkania.

Co z przyszłością budynku Poczty Polskiej w Kuźni Raciborskiej?
To obiekt, który chce zakupić Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dlaczego znów głosowano?

Wyrażenie zgody na nabycie przez gminę Kuźnia Raciborska nieruchomości zabudowanej oraz wyrażenie zgody na zawarcie umowy najmu lokalu znajdującego się w budynku na tej nieruchomości na okres 10 lat i odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia umowy – to uchwała, którą przyjęli kuźniańscy radni. Decyzja jednak w tym kierunku została już podjęta w maju zeszłego roku. Dlaczego więc ponownie przedłożono radnym taką uchwałę?

– Ta uchwała zmienia wcześniej podjętą przez państwa uchwałę dotyczącą zgody na nabycie naszej Poczty – tłumaczył radnym na sesji burmistrz Paweł Macha. Jak wskazał, "niekończące się procedury" związane z nabyciem przez gminę obiektu wykazały różnicę w geodezyjnym przedmiarze tej działki. – Aby przyspieszyć nabycie tej nieruchomości na podstawie protokołu uzgodnień, który był zrobiony po wcześniejszej zgodzie na nabycie, została na koszt gminy przemierzona jeszcze raz. I tak przybyło około 92 m2 na tej działce – podał na obradach burmistrz Macha. W efekcie należało podjąć drugą uchwałę, zawierającą odpowiednie wymiary. Paweł Macha wskazał, że ma nadzieję, że cena ustalona za tę nieruchomość pozostanie bez zmian, choć jaka to kwota, włodarz na obradach nie ujawnił.

Co tam ma być?

Przypomnijmy, według wcześniejszych zapowiedzi burmistrza w obiekcie Poczty Polskiej mają znaleźć się mieszkania, choć jeszcze nie wiadomo, czy będą to obiekty komunalne, czy komercyjne. – To będzie już od państwa zależało – odpowiedział Paweł Macha, kiedy pytał o to radny Roman Wilk. Nadmienił jednak, że są pomysły, aby mieszkania stały się pracowniczymi.

Według informacji, które podawano przed rokiem, w obiekcie "na już" jest możliwość uruchomienia czterech mieszkań, a w niedalekiej przeszłości, po przeprowadzeniu remontu kolejnych czterech. Prace te muszą być jednak konsultowane z konserwatorem zabytków, bo obiekt jest pod jego opieką.

Na terenie działki, znajduje się również budynek z wieżą. – Tylko Roszpunki tam brakuje – żartował Macha, kiedy przed rokiem wspominał o chęci zakupu tego terenu. Jak wskazał, obiekt mógłby zostać w części wykorzystany na garaże.

Podano również, że dotychczasowy właściciel budynku, czyli Poczta Polska ma nadal prowadzić swoją działalność w budynku na podstawie umowy dzierżawy.


Czytaj również:

Ludzie:

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Roman Wilk

Roman Wilk

Radny miejski Kuźni Raciborskiej