Czwartek, 23 września 2021

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Donald Tusk przyjedzie do Raciborza. Ustalany jest termin wizyty lidera Platformy Obywatelskiej

13.07.2021 20:17 | 185 komentarzy | ma.w

15 lipca na raciborskim rynku oraz na Zamku Piastowskim pojawi się delegacja polityków Koalicji Obywatelskiej. Będą promować nowy projekt partii - Kierunek Przyszłość. - Czekamy na tych, którzy chcą się podzielić swoją opinią, jakiej przyszłości oczekują dla naszego regionu i Polski - zachęca Gabriela Lenartowicz.

Donald Tusk przyjedzie do Raciborza. Ustalany jest termin wizyty lidera Platformy Obywatelskiej
Gabriela Lenartowicz podczas rozmowy z Donaldem Tuskiem na ostatniej konferencji inauguracyjnej PO w Katowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

15 lipca parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej odwiedzą Śląsk. Racibórz także znajdzie się na ich trasie. Grupa polityków wpierw urządzi konferencję prasową na Rynku o godz. 17.00. Godzinę później już na Zamku Piastowskim będą oni chcieli porozmawiać z mieszkańcami miasta i powiatu. Odbędzie się tam spotkanie otwarte dla wszystkich chętnych. Planowane jest na dziedzińcu zamkowym lub - w przypadku deszczowej aury - w sali konferencyjnej.

Rozmowa z rodakami

- Ideą projektu "Kierunek Przyszłość" jest zbudowanie partnerstwa dla sprawiedliwego i nowoczesnego państwa. Tylko dzięki wspólnym rozmowom z rodakami można osiągnąć ten cel - informuje Gabriela Lenartowicz.

Jeszcze przed wystąpieniem medialnym parlamentarzystów na Rynku chcą oni wizytować firmę Ensol, producenta innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. W planie pobytu jest także spotkanie z Raciborską Izbą Gospodarczą przy roboczych rozmowach na temat m.in. wyzwań transformacji energetycznej.

Liczy na wizytę Tuska

- Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu raciborskiego, którzy chcieliby podzielić się z nami swoją opinią o tym, jakiej przyszłości oczekują dla naszego regionu i Polski - podkreśla G. Lenartowicz. Sama uczestniczy w wizytach polityków Platformy w różnych regionach Polski - m.in. na Opolszczyźnie i w Małopolsce.

Posłanka powiedziała nam, że po wakacjach planowany jest objazd po kraju Donalda Tuska p.o. przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Według wstępnych planów, ten już we wrześniu miałby pojawić się w Raciborzu. - Liczę na to - podkreśla G. Lenartowicz, która w 2020 roku doprowadziła do wizyty na raciborskim rynku ówczesnego kandydata na prezydenta RP - Rafała Trzaskowskiego, który kończył w naszym regionie kampanię wyborczą.

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm