Niedziela, 24 października 2021

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Żory mają swój punkt konsultacyjny programu "Czyste Powietrze"

13.07.2021 12:23 | 0 komentarzy | AgaKa

Od 12 lipca br. w Urzędzie Miasta Żory uruchomiony został Punkt Konsultacyjny Rządowego Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Żory mają swój punkt konsultacyjny programu "Czyste Powietrze"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co załatwisz w punkcie?

Uruchomiony Punkt Konsultacyjny ma na celu ułatwienie mieszkańcom Żor aplikowanie o dofinansowanie w ramach Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”. W punkcie jest możliwość złożenia oraz skonsultowania wniosku o dofinansowanie w ramach Programu.

Kiedy można przyjść?

Punkt obsługiwany jest przez pracowników Zespołu Zarządzania Energią Urzędu Miasta Żory i mieści się w Urzędzie Miasta Żory przy Rynku 9 – wejście C, I piętro, pokój 103. Punkt czynny jest w:

  • poniedziałki: 14.00 – 17.00
  • wtorki, środy, czwartki  – 13.30 – 15.30
  • piątki: 13.00 – 14.00.

- Mam nadzieję, że funkcjonowanie punktu zachęci mieszkańców do skorzystania z dofinansowania m.in. do wymiany kotłów czy przeprowadzenia prac termomodernizacyjnych, co przyczyni się do poprawy jakości powietrza w naszym mieście – podkreśla Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory.

Mieszkańców zainteresowanych skorzystaniem z dofinansowań z programu  „Czyste Powietrze” urzędnicy zapraszają na spotkanie, które odbędzie się w środę, 28 lipca o godz. 16.00 w sali narad Urzędu Miasta Żory przy Al. Wojska Polskiego 25.