środa, 26 stycznia 2022

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Premier Morawiecki w Kornicach. Odwiedza największego pracodawcę Raciborszczyzny - Eko-Okna [RELACJA LIVE, ZDJĘCIA]

12.07.2021 18:00 | 13 komentarzy | mad, ska, q
Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 18:25

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki gości dzisiaj (tj. 12 lipca) na Śląsku. Na jego trasie znalazły się Ogrody Japońskie w Parku Śląskim w Chorzowie, które oficjalnie otwarto. Premier przybył również do Kornic w gminie Pietrowice Wielkie, gdzie wizytuje największego pracodawcę Raciborszczyzny - firmę Eko-Okna S.A. "Na żywo" transmitujemy przebieg spotkania. Na zakończenie wizyty w naszym województwie Mateusz Morawiecki pojedzie do Pszczyny, gdzie spotka się z mieszkańcami.

Premier Morawiecki w Kornicach. Odwiedza największego pracodawcę Raciborszczyzny - Eko-Okna [RELACJA LIVE, ZDJĘCIA]
Prezes firmy Eko-Okna S.A. Mateusz Kłosek, premier RP Mateusz Morawiecki oraz zaproszeni goście
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Premier Morawiecki w Kornicach. Odwiedza największego pracodawcę Raciborszczyzny [RELACJA LIVE]

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Raciborszczyznę w poniedziałek 12 lipca. Na trasie jego śląskiej trasy znalazły się Eko-Okna, zatrudniające 7 tys. osób. Po hali nr 6 zakładu w Kornicach premiera oprowadzili prezes firmy Mateusz Kłosek, dyrektor zarządzający Tomasz Marek, dyrektor operacyjny Adam Wajda oraz członek zarządu Bronisława Harnyś. Premierowi towarzyszyli także parlamentarzyści senator Ewa Gawęda oraz poseł Adam Gawęda, a także prezydent Raciborza Dariusz Polowy i wojewoda śląski Jarosław Wieczorek

Podczas konferencji prasowej o firmie oraz samej wizycie premiera opowiedział prezes Eko-Okien Mateusz Kłosek. Na zdjęciu (od lewej): dyrektor operacyjny Adam Wajda, dyrektor zarządzający Tomasz Marek, prezydent Raciborza Dariusz Polowy, członek zarządu Bronisława Harnyś, poseł Adam Gawęda, wojewoda Jarosław Wieczorek oraz senator Ewa Gawęda. 

Premier: Europejczycy "wyglądają" przez polskie okna

- Jesteśmy u jednego z największych producentów okien w Europie. Rok 2020 mimo pandemii przeszliśmy w miarę suchą stopą pod kątem gospodarczym właśnie m.in. dlatego, że polski eksport rozwijał się bardzo dobrze. W lutym, marcu w szczególności mieliśmy rekordowe wartości dotyczące polskiego eksportu i cały czas ta lokomotywa rozpędza się coraz mocniej - podkreślił premier Mateusz Morawiecki

Europejczycy "wyglądają" na zewnątrz w swoich domach i mieszkaniach coraz częściej właśnie przez polskie okna - Premier RP Mateusz Morawiecki

Premier odniósł się także do planów inwestycyjnych Eko-Okien w Wodzisławiu Śląskim. - Ta firma także na Śląsku będzie tworzyła kolejną inwestycję w Wodzisławiu, gdzie powstanie ponad 1000 nowych miejsc pracy. Polskie firmy coraz częściej inwestują kapitał lokalnie - podkreślił Mateusz Morawiecki.

Premier Morawiecki w towarzystwie Prezesa Eko-Okien Mateusza Kłoska oglądał fabrykę: 

Prezes Kłosek: nasz rozwój opiera się na ludziach

- Dla naszej firmy jest bardzo istotne wsparcie władzy lokalnej,  powiatowej, wojewódzkiej i rządowej. W rozmowie z panem premierem przedstawiałem, jak ważne jest, aby wsparcie i impuls do rozwoju gospodarczego szły z góry. Dzisiejsza wizyta świadczy o tym, że one są - powiedział Mateusz Kłosek, prezes Eko-Okien S.A. - Nasz rozwój opiera się na ludziach. Firma to przede wszystkim ludzie. Zatrudniamy ok. 7,5 tys. Pracowników i to jest nasz kapitał. On ciągnie nas do przodu i dzięki niemu rośniemy. Chcemy więcej. Jeśli ta atmosfera i warunki pracy odpowiadają coraz większej liczbie osób, jako właściciel mogę się tylko cieszyć i to mobilizuje do dalszego rozwoju i działania. 

Dziennikarze podczas konferencji prasowej zadali premierowi pytania. Ze strony Nowin Raciborskich ważne pytanie padło o spółkę RAFAKO. 

Premier o Rafako: chciałbym, aby ta firma odniosła sukces

- Czy panu premierowi znana jest sytuacja innej dużej raciborskiej spółki - RAFAKO i jak premier widzi jej przyszłość? - pytał Dawid Machecki z redakcji Nowin Raciborskich.

- Dostrzegam sytuację spółki RAFAKO, ta sytuacja nie jest łatwa, a nawet jest bardzo trudna w związku z wykonywanym jednym głównym projektem - blokami energetycznymi w Jaworznie oraz innymi przedsięwzięciami energetycznymi. To producent kotłów znany w Polsce od wielu lat dzisiaj boryka się z perturbacjami. Mam nadzieję, że zarząd i pracownicy dojdą do odpowiedniego porozumienia ze sobą i uda się wyjść razem z kontrahentami z tych problemów. RAFAKO jest spółka prawa handlowego, jest niezależnym podmiotem na rynku, jednak bardzo chciałbym, aby ta firma odniosła sukces. Zdaję sobie sprawę, jak ważna jest dla Raciborza i chciałbym, aby decyzje zarządzających były podejmowane w sposób najbardziej właściwy i profesjonalny - odpowiedział premier. 

Zobacz relację live z wizyty premiera w Eko-Oknach: 

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Adam Wajda

Adam Wajda

Przewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Ewa Gawęda

Ewa Gawęda

Senator RP

Jarosław Wieczorek

Jarosław Wieczorek

Wojewoda Śląski

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Prezes Rady Ministrów