Sobota, 18 września 2021

imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

RSS

Spada zdawalność egzaminu dojrzałości w powiecie wodzisławskim. Znamy wyniki matur 2021

05.07.2021 19:00 | 1 komentarz | juk

Maturzyści i maturzystki z powiatu wodzisławskiego już wiedzą, jak poszedł im egzamin dojrzałości. W których szkołach zdawalność była najwyższa, a w których najniższa?

Spada zdawalność egzaminu dojrzałości w powiecie wodzisławskim. Znamy wyniki matur 2021
Odsetek sukcesów maturalnych w powiecie wodzisławskim osiągnął poziom 76,91%, czyli lepszy niż średnia krajowa i wojewódzka. (fot. archiwum)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie opublikowała już informacje dotyczące wyników egzaminów maturalnych w powiatach i gminach oraz szkołach województwa śląskiego. Czy uczniowie z powiatu wodzisławskiego mogą być zadowoleni z uzyskanych rezultatów?

Kto u góry i u dołu stawki?

Do tegorocznych egzaminów dojrzałości przystąpiło 998 maturzystów z powiatu wodzisławskiego. Pośród szkół naszego regionu prym pod względem wyników tegorocznej matury (podobnie jak w zeszłym roku) wiedzie I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl., które może się pochwalić aż 94,51% sukcesów. Na drugim miejscu uplasował się Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śl. (89,05%). Nieco słabiej matura wypadła w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. Tam zdawalność wyniosła 85,03%.

W rankingu najgorzej wypadło Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach. Placówka może się pochwalić jedynie 55,36% poziomem zdawalności.

Gorzej niż w latach poprzednich

Średni poziom zdawalności egzaminu maturalnego w skali kraju wyniósł 74,5%. Gorszy, bo wynoszący 72,8% wynik uzyskali maturzyści z województwa śląskiego. Odsetek sukcesów maturalnych w powiecie wodzisławskim osiągnął poziom 76,96%, czyli lepszy niż średnia krajowa i wojewódzka. Warto jednka zauważyć, że jest to gorszy wynik niż sprzed ostatnich dwóch lat. Rok temu 79,5%, a dwa lata temu prawie 81% absolwentów szkół średnich z naszego regionu zdało matury.

Jak wypadła matura w m.in. Raciborzu? Temat opisaliśmy w artykule pn. Tym razem remis na szczycie. Raciborskie licea zadowolone z wyników matur

Zobacz także: