Niedziela, 19 września 2021

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Burmistrz Kuźni Raciborskiej do radnych: Za dużo tej wolności mi nie zostawiajcie

30.06.2021 07:00 | 0 komentarzy | mad

10 głosami "za" (jeden radny się wstrzymał, czworo było nieobecnych na posiedzeniu) burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha otrzymał absolutorium. Podobnie głosy rozłożyły się również w głosowaniu nad udzieleniem włodarzowi wotum zaufania.

Burmistrz Kuźni Raciborskiej do radnych: Za dużo tej wolności mi nie zostawiajcie
Paweł Macha, burmistrz Kuźni Raciborskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dochody gminy Kuźnia Raciborska w 2020 roku wyniosły 57 617 mln zł (93 proc. planu), natomiast wydatki 57 403 mln zł (90 proc. planu). Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej, jak i komisji rewizyjnej dla sprawozdania z wykonania budżetu, były pozytywne.

– Udowodnił pan, że jest burmistrzem niezwykle skutecznym, który potrafi realizować duże projekty i zadania – mówił po głosowaniu nad absolutorium przewodniczący rady miejskiej Gerard Depta. Jak stwierdził przewodniczący, te składowe, przyczyniają się do rozwoju gminy, jej promocji oraz postępu. – Dziękuję raz jeszcze panie burmistrzu – podsumował swą wypowiedź. Radna Grażyna Tokarska dodała natomiast, że słowa wypowiedziane przez przewodniczącego skierowane są również do wszystkich urzędników.

– Bardzo dziękuję za zaufanie – komentował burmistrz Macha. – To jest bez was wszystkich niemożliwe, żebym ja potrafił sobie poradzić z takimi wyzwaniami - czym większe są, tym bardziej to mobilizuje - ponieważ wiem, że obdarzyliście mnie zaufaniem i też na wiele mi wolno. Ale też tej wolności za dużej mi nie zostawiajcie, bo mogę oszaleć, w tym miejscu – kontynuował. Dalej włodarz dziękował podległym mu pracownikom. – Bardzo dziękuję państwu za tę pracę i dobre rady przy okazji dużych zadań. Bez tych rad człowiek może zwyczajnie popełnić błędy, ale też tam "gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą" – zwrócił się do radnych.

Wiceburmistrz Sylwia Brzezicka-Tesarczyk gratulowała natomiast swojemu szefowi, skarbnik Annie Szostak i sekretarzowi Dominiakowi Klimankowi. – Ale przede wszystkim ze swojej strony kieruje serdeczne podziękowania dla wszystkich naszych pracowników. Zakres prac, projektów, zadań, które realizujemy - myślę, że mogę pokusić się o stwierdzenie, że takiego zakresu jeszcze w tym urzędzie nie było. Jestem z was dumna – powiedziała Brzezicka-Tesarczyk.

Ludzie:

Anna Szostak

Anna Szostak

Skarbnik gminy Kuźnia Raciborska 

Dominik Klimanek

Dominik Klimanek

Sekretarz Miasta Kuźnia Raciborska

Gerard Depta

Gerard Depta

Przewodniczący rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej

Grażyna Tokarska

Grażyna Tokarska

Radna miejska Kuźni Raciborskiej

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Sylwia Brzezicka-Tesarczyk

Sylwia Brzezicka-Tesarczyk

Wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej