środa, 22 września 2021

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Spirala hejtu na Dawida Wacławczyka zaszkodziła wizerunkowi Raciborza. [Oświadczenie Polowego]

25.06.2021 11:28 | 20 komentarzy | ma.w

Piątkowa, zdalna konferencja prasowa prezydenta Raciborza Dariusza Polowego dotyczyła umorzenia śledztwa przez prokuraturę, która badała zarzuty plagiatu i paserstwa związane z pracą samorządowców z Raciborza.

Spirala hejtu na Dawida Wacławczyka zaszkodziła wizerunkowi Raciborza. [Oświadczenie Polowego]
Dariusz Polowy apelował na swojej konferencji, aby przerwać spiralę hejtu w raciborskim samorządzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

O tym, że działanie radnych opozycji („Niezależni Michała Fity” i „Razem dla Raciborza”) wobec pierwszego zastępcy prezydenta Raciborza - Dawida Wacławczyka, wywołało wiele złego, mówił lokalnym mediom włodarz miasta.

- Hejt dotknął rodziny samorządowców i szkodził wizerunkowi Raciborza. Szerzyła się dezinformacja - relacjonował Dariusz Polowy.

Podkreślał przy tym, że szczególny żal ma do tych, którzy wywołali temat - radnych Raciborza, składając doniesienie do prokuratury o rzekomym plagiacie.

Zdaniem Polowego autorzy zgłoszenia są doświadczonymi uczestnikami życia publicznego i wiedzieli, jak działa „mechanizm hejtu”. - Nie życzę im, aby coś podobnego ich spotkało - podkreślił prezydent.

Negatywny kontekst i jego skutki

Mówił też o negatywnym kontekście sprawy wiceprezydenta, który rzutował na publikacje w mediach, w tym społecznościowych, a nawet znalazł odzwierciedlenie we wniosku komisji rewizyjnej o nieudzielenie Polowemu absolutorium za wykonanie budżetu za 2020 rok.

- Zatrzymajmy tę spiralę hejtu - apelował włodarz Raciborza na swojej konferencji prasowej.

Zdaniem Dariusza Polowego postanowienie prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie rzekomego plagiatu dokonanego przez Dawida Wacławczyka i nieprawidłowości w działaniach prezydenta Raciborza, przecina wszelkie „oskarżenia, półprawdy i pomówienia” na ten temat.

Nowiny pytały prezydenta Polowego o:

  • celowość i gospodarność wydatkowania 24600 zł na opracowanie autorstwa Dawida Wacławczyka (to zarzut pod adresem prezydenta ze strony komisji rewizyjnej)
  • przyszłość współpracy Zamku Piastowskiego i Muzeum - temat opracowania, za które zapłacili podatnicy
  • pasywną wcześniej postawę Dariusza Polowego w sprawie zarzutów opozycji pod adresem wiceprezydenta
  • kroki prawne pod adresem tych, którzy skierowali do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez zastępcę Polowego

Szczegóły i odpowiedzi prezydenta w materiale wideo: https://fb.watch/6lmYG3tKeC/

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza