środa, 20 października 2021

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Filologia czeska – bezpłatne studia licencjackie w PWSZ w Raciborzu

24.06.2021 09:54 | 0 komentarzy | MK

Ahoj! Cześć! Może się właśnie zastanawiacie, jakie studia wybrać? Jeżeli interesują Was języki, lubicie się uczyć nowości, chcielibyście zostać tłumaczami, język czeski jest Wam potrzebny w pracy albo planujecie znaleźć zatrudnienie w Czechach – Filologia czeska w PWSZ w Raciborzu, to dla Was idealne studia!

Filologia czeska – bezpłatne studia licencjackie w PWSZ w Raciborzu
W trakcie studiów czekają na Was liczne wyjazdy do Czech np. do Pragi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Intensywna nauka języka czeskiego od poziomu podstawowego – 8 godzin języka tygodniowo!

Liczne ćwiczenia, wykłady i konwersatoria prowadzone są przez wyspecjalizowaną kadrę nie tylko w murach naszej uczelni, ale także na czeskich uniwersytetach, co daje mocne podstawy wiedzy ogólnohumanistycznej oraz specjalizacyjnej z zakresu nauki o języku, literaturze i realiach czeskich.

Dodatkowo, w ramach wybieralnych modułów, realizowane są przedmioty z zakresu translatoryki i języka biznesu.

 

W trakcie studiów czekają na Was liczne wyjazdy do Czech. Sprawdzicie

i poszerzycie swoje umiejętności językowe, biorąc udział w warsztatach przekładowych, terminologicznych, które odbywają się każdego roku na uniwersytetach w Ostrawie i Ołomuńcu a także w Punkcie Kontaktowym Śląskiego Oddziału Straży Granicznej dla Wspólnej Polsko-Czeskiej Placówki w mieście Chotěbuz. Macie możliwość uczestniczenia w zajęciach również w Wyższej Szkole Policji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Holešovie (Vyšší policejní škola a Střední policejní škola Ministerstva vnitra v Holešově).

Ponadto, co roku, udajemy się na trzydniową wycieczkę do Pragi, gdzie nie tylko zwiedzamy liczne atrakcje stolicy Czech, ale także wybieramy się na spektakl do Teatru Narodowego – to już nasza tradycja. Chętnie odwiedzamy też Opawę, Cieszyn, Hradec nad Moravicą – w planach mamy kolejne destynacje.

Studia są darmowe, a zajęcia rozpoczynają się po południu, także nic nie stoi na przeszkodzie, żeby studiować i pracować!

Jeśli bohemistyka zainteresuje Was na tyle, że będziecie chcieli podjąć naukę na studiach magisterskich, możecie to zrobić zarówno w Polsce, jak i w Czechach.

W trakcie studiów licencjackich możecie kontynuować naukę na czeskiej uczelni w ramach programu Erasmus, gdzie zdobędziecie wyjątkowe doświadczenie oraz nowych przyjaciół! Sprawdzicie swą znajomość języka czeskiego w codziennych sytuacjach.

Jeżeli interesuje Was język czeski – nie wahajcie się! Zgłoście się do nas na studia!

Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem:

https://www.pwsz.raciborz.edu.pl/rekrutacja/kierunki/czeski/

Tekst sponsorowany