Niedziela, 1 sierpnia 2021

imieniny: Justyna, Nadii, Piotra

RSS

Śmierdzący problem na Brantolce. Mieszkaniec alarmuje: Fetor jest nie do wytrzymania!

21.06.2021 09:35 | 3 komentarze | mad

– Nie pierwszy raz ktoś narzeka na zapachy rozchodzące się z naszej nowej oczyszczalni na Brantolce (przysiółek wsi Rudy w gminie Kuźnia Raciborska - przyp. red) – pisze Ireneusz Zniszczoł w liście do burmistrza Kuźni Raciborskiej Pawła Machy. Mieszkaniec chce, aby lokalna władza podjęła stosowne działania. – Stanowczo oczekujemy reakcji na obecną sytuację – czytamy w dalszej części pisma, który również trafił do redakcji "Nowin Raciborskich". Poniżej w całości publikujemy treść listu.

Śmierdzący problem na Brantolce. Mieszkaniec alarmuje: Fetor jest nie do wytrzymania!
– Wypoczynek okolicznych mieszkańców legł w gruzach! Prawie każdego dnia trzeba zamiast otwierać okna je zamykać, ponieważ fetor jest nie do wytrzymania! – pisze mieszkaniec. Fot. freepik.com.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szanowny Panie Burmistrzu,

Ten temat na pewno jest Panu znany!

Nie pierwszy raz ktoś narzeka na zapachy rozchodzące się z naszej nowej oczyszczalni na Brantolce.

Przy obecnych upałach notorycznie około godziny 21 rozpoczyna się gehenna mieszkańców okolicznych zabudowań. Po gorącym dniu ludzie chcieliby pootwierać okna i schłodzić trochę swoje mieszkania nim ułożą się do snu. Może i chcieliby pospacerować w blasku zachodzącego słońca, nacieszyć się zapachami kwitnących kwiatów, popatrzeć na gwiazdy. Po prostu odetchnąć pełną piersią przed snem po dniu wyczerpującej nieraz pracy. Niestety nie da się. Nie da się! Jeśli mi pan nie wierzy, to zapraszam. Chętnie pana ugoszczę i powdycha pan sobie te zapachy natury!? Wypoczynek okolicznych mieszkańców legł w gruzach! Prawie każdego dnia trzeba, zamiast otwierać okna je zamykać, ponieważ fetor jest nie do wytrzymania!

Władze zapewniały mieszkańców o braku uciążliwości projektowanego przedsięwzięcia!

Pomimo sprzeciwu prawie trzystu mieszkańców Brantolki uraczono nas inwestycją, na którą się nie zgodziliśmy (to bardzo gospodarskie podejście znane z PRL, że władza wie lepiej co potrzeba mieszkańcom)!

Jeśli władza zapewniała, że oczyszczalnia będzie wyposażona w filtry i technologię, która nie pozwoli na emisję uciążliwego fetoru, to stanowczo oczekujemy dotrzymania tych obietnic! Wiem, że to może poprzednia władza, ale nas to nie interesuje.

Stanowczo oczekujemy reakcji na obecną sytuację.

Może piszę w liczbie mnogiej, ale po rozmowach z sąsiadami sądzę, że mają te same odczucia co ja.

Bardziej jak odpowiedzi Pana Burmistrza oczekuję konkretnych działań, abyśmy tego lata mogli jeszcze cieszyć się wieczorami czystym powietrzem.

Z poważaniem

Ireneusz Zniszczoł


Z prośbą o komentarz do opisywanego przez Czytelnika problemu zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej. Po otrzymaniu odpowiedzi, do sprawy wrócimy.


Czytaj również: 


fot. Man photo created by stockking - www.freepik.com


Opinie oraz treści zawarte w rubryce WebKrytyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres webkrytyka@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.

Ludzie:

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.