Niedziela, 1 sierpnia 2021

imieniny: Justyna, Nadii, Piotra

RSS

Żartują, że z kranu leje się whisky. Mieszkańcom Wodzisławia Śl. nie jest jednak do śmiechu

20.06.2021 20:53 | 15 komentarzy | juk

Mętna i w rdzawym kolorze. Taka woda od kilku dni leci z kranów niektórych mieszkańców Wodzisławia Śl. - Gdy mieszkańcom zbraknie wody pitnej, PWiK dostarczy ją na indywidualne zgłoszenie - deklarują tamtejsi urzędnicy.

Żartują, że z kranu leje się whisky. Mieszkańcom Wodzisławia Śl. nie jest jednak do śmiechu
W Wodzisławiu Śl. nie brakuje mieszkańców, którzy odkręcają swoje "kurki" z niepokojem. Zdjęcie nadesłane przez pana Adama.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Wodzisławiu Śl. nie brakuje mieszkańców, którzy odkręcają swoje "kurki" z niepokojem. - Od kilku dni z naszych kranów leci woda o barwie gliny, bardzo brudna i śmierdząca - zaalarmował nas czytelnik Adam. - Nikt się nie kwapi, by tę awarię usunąć - dodał i prosił o pomoc. Inny mieszkaniec Wodzisławia Śl. przekazał nam, że z jego kranu zamiast wody leje się... whisky. - Żartuję, ale wcale nie jest mi do śmiechu - mówił nam.

Więcej wody, większe ciśnienie

Okazuje się, że za problemy z wodą winne są upały. Jak donosi Radio 90, z powodu wysokich temperatur nastąpiło większe zapotrzebowanie na wodę. Ciśnienie, które do tej pory było w rurach, okazało się niewystarczające więc Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (PWiK) w Wodzisławiu Śl. poprosiło dostawcę wody, czyli Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów o zwiększenie ciśnienia. Skutek był taki, że większy przepływ wypłukał osady, które gromadzą się na stalowych rurach. Stąd rdzawy kolor wody.

PWiK pomoże

"Jeśli i Wy zauważyliście problem z brudną wodą w swoim domu, możecie zgłosić to zdarzenie wodnemu pogotowiu PWiK" pisze w mediach społecznościowych prezydent Mieczysław Kieca. Numery telefonów dostępne są TUTAJ. Na oficjalnej stronie wodzisławskiego urzędu możemy z kolei przeczytać, że gdy mieszkańcom zbraknie wody pitnej, PWiK dostarczy ją na indywidualne zgłoszenie. Ponadto "PWiK będzie także rozpatrywało Wasze indywidualne zgłoszenia w kontekście opłat za wodę, w dużych skupiskach ludzkich PWiK może podstawić kontener z wodą do celów gospodarczych, a jeśli doświadczycie jakichś zniszczeń w związku z sytuacją, również informujcie PWiK".

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.