Niedziela, 1 sierpnia 2021

imieniny: Justyna, Nadii, Piotra

RSS

Ułatwienia w usuwaniu skutków majowych nawałnic.... nie dla wszystkich?

18.06.2021 22:38 | 3 komentarze | żet

Część gmin poszkodowanych w wyniku majowych nawałnic zostanie objęta programem ułatwionych zasad odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych. Projekt rozporządzenia premiera trafił już do konsultacji z samorządami.

Ułatwienia w usuwaniu skutków majowych nawałnic.... nie dla wszystkich?
Biuro poselskie posła i wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia informuje o interwencji parlamentarzysty u premiera Mateusza Morawieckiego (fot. arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szybszy powrót do stanu sprzed nawałnicy

Przygotowane rozporządzenie ma pozwolić na realizację wszelkich remontów zniszczonych obiektów, a także umożliwi rozbiórkę budynków bez zbędnych formalności, czy pozwoleń budowlanych.

- Pozostaję w kontakcie z panami wójtami Grzegorzem Utrackim, Danielem Jakubczykiem, czy burmistrzem Marcinem Połomskim. Sprawne działanie samorządowców cieszy. Jako rząd uruchomiliśmy procedurę na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń. Projekt rozporządzenia trafił już do konsultacji ze stroną samorządową, lada chwila wejdzie w życie. Ułatwienia w przeprowadzaniu, remontów, rozbiórek czy budowy nowych obiektów pozwolą na szybszy powrót do stanu sprzed nawałnicy – komentuje poseł na Sejm RP i wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, który interweniował w tej sprawie.

Co z Lubomią i Krzanowicami?

Z załącznika do projektu rozporządzenia wynika, że pakiet ułatwień ma mieć zastosowanie do gmin: Gorzyce, Krzyżanowice, Rudnik, Pszów, Rydułtowy oraz Wodzisław Śląski.

To nie wszystkie samorządy, które ucierpiały wyniku majowych nawałnic. Żywioł wyrządził również znaczne szkody w gminach Lubomia oraz Krzanowice. Zwróciliśmy się do biura poselskiego Michała Wosia z pytaniem, dlaczego te samorządy nie zostały ujęte w załączniku do projektu rozporządzenia.

Pobierz projekt rozporządzenia .pdf (format pdf, rozmiar ~150.09 k) Pobierz załacznik .pdf (format pdf, rozmiar ~103.7 k)

Wkrótce wrócimy do sprawy.