Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Valhalla wzywa! Raciborski Festiwal Średniowieczny rozpoczął się... nietypowo [ZDJĘCIA] [FILMY]

Wyczekiwana od miesięcy impreza rozpoczęła się... od strof poezji przywołującej na myśl nordyckie sagi.

Valhalla wzywa! Raciborski Festiwal Średniowieczny rozpoczął się... nietypowo [ZDJĘCIA] [FILMY]
Trwa 11. Raciborski Festiwal Średniowieczny. Na otwarciu, oprócz wspomnianej już poezji, nie zabrakło dźwięków bębnów, dud oraz... szczęku żelaza.

- Gdy pierwszy raz przeczytałam wiersze Piotrka, od razu pomyślałam, aby połączyć tę poezję z Festiwalem Średniowiecznym - powiedziała dyrektor Arboretum Bramy Morawskiej Elżbieta Skrzymowska w piątkowy wieczór 18 czerwca na polanie nieopodal Zaczarowanego Ogrodu. To właśnie tam rozpoczął się 11. Raciborski Festiwal Średniowieczny. Wiersze Piotra "Thorsteina" Wideryńskiego recytowali Łukasz Czogalik i Jakub Tabor z grupy Tetraedr.

Dlaczego festiwal, kojarzony głównie z widowiskowymi walkami turniejowymi oraz bitwą średniowiecznych wojów rozpoczął się od wieczoru poezji? - Chcieliśmy, żeby tym razem było trochę inaczej - mówi Marek "Ragnald" Mansz, przywódca raciborskich Drengów.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].