Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Drogowcy ostrzegają przed utrudnieniami w ruchu na rondzie przy Auchan

Zwężenie ulic Rybnickiej, Drzewieckiego i Markowicej przy włączeniu do ronda i wahadłowy ruch - na to muszą przygotować się kierowcy już od 17 czerwca.

Drogowcy ostrzegają przed utrudnieniami w ruchu na rondzie przy Auchan
W czasie prowadzenia robót ruchu prowadzony będzie wahadłowo za pomocą ręcznego sterowania. Zdjęcie ilustracyjne, arch. Nowiny.pl

Wybudują dodatkową jezdnię

W dniach od 17 do 25 czerwca w obrębie ronda przy centrum handlowym Auchan zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu polegająca na:

  • zawężeniu jednego pasa ul. Rybnickiej przy włączeniu do ronda od strony mostu na kanale Ulga,
  • zawężeniu jednego pasa ulic Drzewieckiego i Markowickiej przy włączeniu do ronda.

Termin zakończenia prac polegających na budowie dodatkowej jezdni wyznaczony został na 25 czerwca br.

Wielki remont za 103 mln zł

O utrudnieniach w ruchu informuje firma Drog-Bud, która na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach przebudowuje drogę wojewódzką nr 935 od kanału Ulgi do Rzuchowa. Koszt inwestycji to 103 mln zł. Całość powinna być gotowa do 1 marca 2022 roku.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Maruda (5.173. * .229) 18.06.2021 09:17

Ilu maksymalnie ludzi pracowało przy tej drodze w jednym momencie? Nie byłoby lepiej podzielić na dwa etapy: Rzuchów - Pogrzebień i Pogrzebień - Racibórz?