Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Setki słowiańskich i nordyckich wojów w drodze do Raciborza. Nie przegap Raciborskiego Festiwalu Średniowiecznego i... innych wydarzeń. Będzie się działo!

17.06.2021 18:00 | 2 komentarze | żet
Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 10:00

TEKST AKTUALIZOWANY

11. Raciborski Festiwal Średniowieczny to wydarzenie numer jeden nadchodzącego weekendu. Sprawdź, co jeszcze będzie się działo w okolicach Raciborza w dniach 18-20 czerwca.

Setki słowiańskich i nordyckich wojów w drodze do Raciborza. Nie przegap Raciborskiego Festiwalu Średniowiecznego i... innych wydarzeń. Będzie się działo!
Wielka bitwa wojów to widowiskowy, żelazny punkt każdego Raciborskiego Festiwalu Średniowiecznego. W tym roku bitwy będą dwie, a cały program imprezy jest wypełniony atrakcjami.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Drengowie idą na rekord

Kilkuset odtwórców, kilkadziesiąt namiotów, godziny pokazów walk i rzemiosła, kramy, zabawy dla dzieci, koncerty - to tylko część atrakcji, na jakie liczyć możemy w dniach 18.06 - 20.06 2021 w raciborskim Grodzie w Arboretum Bramy Morawskiej. Oto program imprezy:

Zobacz również:

Co jeszcze w ten weekend?

Otwarcie basenu przy Oborze

W piątek 18 czerwca o godz. 14.00 zostanie otwarte kąpielisko "Obora" przy ul. Markowickiej 1 w Raciborzu. W weekend basen będzie otwarty od godz. 9.00 do godz. 20.00.

Dodatkowo w sobotę zaplanowano imprezę w hawajskich klimatach (w cenie biletu). Więcej informacji TUTAJ.

Powrót mocnego rocka

Uwaga! Zaplanowany na 18 czerwca koncert zespołów The trAst, Pro-Creation oraz Indignity został odwołany.

Coś dla fanów rowerów i militariów

19 czerwca Racibórz zaprasza na Rajd Rowerowy szlakiem Abp. Józefa Gawliny. Start o godz. 10.00 z raciborskiego rynku. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Zapisy do 18.06.2021 r. do godziny 12.00 (telefonicznie pod numerem: 32 7550749 do Wydziału Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu Urzędu Miasta w Raciborzu).

Celem rajdu są "Ogrody Gawliny" w Strzybniku. Tam o godz. 11.00 zostanie odprawiona msza święta z udziałem Biskupa Polowego Wojska Polskiego.  O godz. 12.00 zostanie otwarta wystawa fotografii poświęcona życiu pochodzącego ze Strzybnika arcybiskupa Józefa Gawliny. Od godz. 13.00 do godz. 16.00 będzie można zwiedzać stoiska rekonstruktorów (II wojna światowa, współczesne formacje).

Dodajmy, że 20 czerwca w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rudniku zostanie odprawiona msza św. w intencji 100-lecia święceń kapłańskich Józefa Gawliny. Początek o godz. 11.00. Po mszy świętej zaplanowano złożenie kwiatów na grobie rodziców abp. Józefa Gawliny (godz. 12.30). Więcej informacji TUTAJ.

Przyjdź, zobacz, kup, sprzedaj

W sobotę 19 czerwca zostanie zorganizowany II Zamkowy Pchli Targ. Początek o godz. 10.00. Więcej informacji TUTAJ.

Zlot cruiserów

Również 19 czerwca na pl. Dominikańskim w Raciborzu zostanie zorganizowany zlot miłośników Chryslera PT Cruiser. Początek o godz. 13.00.

"Strzecha" wraca po pandemii

Uwaga! Zaplanowany na 19 czerwca koncert "Idzie nowe, hej!" w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Strzecha" im. Joli Rymszy został odwołany.

Pierwszy zlot foodtrucków w Rudach

W dniach 19 - 20 czerwca na parkingu przy Starym Opactwie w Rudach (ul. Cysterska 3) zostanie zorganizowany zlot foodtrucków. Nie zabraknie smaków Meksyku i dalekiego Wschodu, rzemieślniczego piwa, muzyki, konkursów oraz strefy dla dzieci. Godz. 12.00 - 20.00. Po szczegóły odsyłamy do organizatorów (kliknij TUTAJ).

Jarmark na granicy

W niedzielę 20 czerwca warto będzie zajrzeć również do Chałupek w gminie Krzyżanowice, gdzie w okolicach przejścia granicznego i mostu zostanie zorganizowany Jarmark na Granicy. To jedno z największych wydarzeń tego typu w regionie.

Muzyka w Zaczarowanym Ogrodzie

20 czerwca o godz. 17.00 w Zaczarowanym Ogrodzie Arboretum Bramy Morawskiej zostanie rozpocznie się koncert folkowego zespołu Open Folk-Dancerye. Więcej informacji tutaj: Dudy, skrzypce i harfa - średniowieczna muzyka zabrzmi w Zaczarowanym Ogrodzie [ZAPOWIEDŹ].