Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

„Niezależni Michała Fity” nadal chcą większego lodowiska niż to, które proponuje prezydent Polowy

17.06.2021 06:39 | 8 komentarzy | ma.w

Klub 5 radnych miejskich, któremu przewodzi Anna Szukalska, rozesłał mediom swoje stanowisko na temat budowy nowej lodowiska w Raciborzu. To efekt kolejnych rozmów, jakie przeprowadził z radnymi włodarz miasta Dariusz Polowy.

„Niezależni Michała Fity” nadal chcą większego lodowiska niż to, które proponuje prezydent Polowy
Pięcioro radnych tworzących klub "Niezależnych Michała Fity" w Radzie Miasta Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prezydent przygotował projekt wzorowany na obiekcie z Ostrowa Wielkopolskiego. To kompaktowa, wielofunkcyjna budowla nazwana w magistracie Raciborskim Centrum Aktywnej Integracji Społecznej. Pozyskano nań 4 mln zł rządowej dotacji. W radzie miasta trwa spór o ten projekt. Dariusz Polowy nie przekonał doń większości radnych. Na majowej sesji, gdy chciał kolejny raz przedstawić go radzie, przewodniczący Marian Czerner wyłączył mu mikrofon.

Do kolejnych rozmów na temat potencjalnej inwestycji miejskiej doszło w tym tygodniu. Głowa miasta nie informowała o nim za pośrednictwem swoich służb prasowych. Radni „Niezależni Michała Fity” przekazali mediom swoje stanowisko związane z przebiegiem rozmów z prezydentem. Oto jego treść:

Stanowisko Klubu Radnych Niezależnych Michała Fity w sprawie budowy nowego lodowiska.

Drodzy mieszkańcy Raciborza,

W poniedziałek 14.06.2021 r. odbyło się spotkanie prezydenta z radnymi, podczas którego prezydent podjął się, na nasz wniosek, analizy koncepcji budowy zadaszonego lodowiska szeroko zaprezentowanej 9 miesięcy temu na sesji rady miasta przez Michała Fitę.

Od tego czasu zdania co do budowy lodowiska nie zmieniliśmy (był to punkt naszego programu wyborczego) i w dalszym ciągu jesteśmy za budową lodowiska o wymiarach co najmniej 26 × 56 m, które oprócz funkcji rekreacyjnych będzie spełniało także minimalne wymiary lodowiska sportowego. Poza sezonem jako wielofunkcyjna hala byłaby wykorzystywana do organizacji koncertów, kina, targów, wystaw, ekspozycji oraz różnych aktywności sportowych (koszykówki, siatkówki, tenisa ziemnego, badmintona, ping-ponga, akrobacji na rolkach, deskorolkach, rowerach akrobatycznych)

Koncepcja zakładała budowę dwukondygnacyjnej hali z trybunami na 315 osób, nawiązującej wyglądem do basenu H2Ostróg, a nie kortu „pod balonem”, obejmuje:

  • halę lodowiska wraz z towarzyszącą infrastrukturą,
  • windę dla osób niepełnosprawnych,
  • kawiarenkę,
  • szatnię,
  • kasę,
  • pomieszczenia z wypożyczalnią, ostrzeniem i suszeniem łyżew,
  • toalety,
  • magazyn na rolbę,
  • oraz, co dodatkowo ważne, magazyn sprzętu lekkoatletycznego, który przechowywany w piwnicach basenu niszczeje pod wpływem stężenia chloru.

Hala wg koncepcji przedstawionej przez Michała Fitę <Michał Fita> byłą w tamtym czasie szeroko konsultowana w środowisku sportowym i architektonicznym, po to by powstał obiekt szyty na miarę naszego miasta, a nie proponowana ślizgawka przykryta „powłoką namiotową”.

Nowo powstały obiekt ma zapewnić mieszkańcom Raciborza i regionu komfort, bezpieczeństwo i satysfakcję z użytkowana na długie lata, bez konieczności ciągłej poprawy i dokładania środków.

Racibórz zasługuje na profesjonalną, wielofunkcyjną halę widowiskowo-sportową, która stanowić będzie atrakcję, rozwój i promocję dla miasta. Obiekt ma zachęcać do korzystania zarówno raciborzan jak i przyciągać mieszkańców z całego regionu.

Na minionym spotkaniu radni zawnioskowali o przedstawienie kompromisowego rozwiązania na bazie wyżej przedstawionej koncepcji.

Klub Radnych Niezależnych Michała Fity: Anna Szukalska, Justyna Poznakowska, Marian Czerner, Michał Szukalski i Dawid Łomnicki

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Michał Fita

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza