Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Wyremontują zaniedbaną muszę w parku Czempiela

16.06.2021 16:23 | 1 komentarz | acz

Muszla koncertowa  w Parku Czempiela już wkrótce znacząco zmieni swoje oblicze – ogłoszony został właśnie przetarg na rozbudowę terenu zajmowanego przez niedobczycki amfiteatr.

Wyremontują zaniedbaną muszę w parku Czempiela
Remont zakłada przeniesienie obiektu w inne miejsce parku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zgodnie z założeniami przetargu, przygotowanego przez Zarząd Zieleni Miejskiej, planowana inwestycja obejmuje między innymi rozbudowę muszli koncertowej z amfiteatrem o niezależnie zadaszoną scenę i zaplecze z pomieszczeniami dla artystów oraz toalety publiczne. Całość ustawiona zostanie w nowym miejscu.

Dzięki przeniesieniu muszli, przed otaczającą ją sceną powstanie widownia w formie amfiteatralnych schodów z siedziskami, osadzonych w naturalnie ukształtowanym zboczu parkowym – w miejscu istniejących schodów i platform. Ścieżki wokół otoczonego starodrzewem amfiteatru zostaną przebudowane tak, aby umożliwić wejścia na poszczególne poziomy widowni.

Park w dzielnicy Niedobczyce założony został przy osiedlu górniczym kopalni Rymer pod koniec lat 30. XX wieku. W latach 50. na lekko opadającym parkowym zboczu zabudowano żelbetową muszlę koncertową. Przez kilkadziesiąt ostatnich lat miejsce to było świadkiem wielu znaczących imprez muzycznych i kulturalnych. Choć upływający czas nie był łaskawy dla plenerowej, niedobczyckiej sceny, wkrótce zostanie jej przywrócona dawna świetność. Na realizację zadania przewidziano 5 miesięcy, a termin składania ofert mija 25 czerwca br.