Piątek, 30 lipca 2021

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Patrol

Wyglądało to bardzo groźnie. Kierowca stracił panowanie nad samochodem i dachował

15.06.2021 10:50 | 0 komentarzy | AgaKa

Na szczęście niegroźnie zakończyło się poważnie wyglądające zdarzenie drogowe, do którego doszło na ulicy Pszczyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Kierujący osobówką w trakcie wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, wskutek czego zjechał na pobocze i dachował.

Wyglądało to bardzo groźnie. Kierowca stracił panowanie nad samochodem i dachował
Jastrzębianin za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

"Dachował" i... uciekł pieszo

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 13 czerwca około godziny 1.15 na ulicy Pszczyńskiej. Jak ustalili policjanci z jastrzębskiej drogówki, jadący vw, 22-latek w trakcie wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i „dachował". Świadkowie z wyprzedzanego pojazdu zauważyli, jak osoba kierująca osobówką wyszła z pojazdu i zaczęła uciekać.

Jechał nie mając uprawnień

Wszystkie patrole po podaniu rysopisu uciekiniera ruszyły na jego poszukiwania. Parę kilometrów dalej od zdarzenia stróże prawa zatrzymali 22-latka, który został rozpoznany jako kierujący. Badanie alkomatem wykazało pół promila w wydychanym powietrzu. W trakcie legitymowania wyszło także na jaw, iż jastrzębianin nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Pojazd został odholowany na parking strzeżony, a dowód rejestracyjny zatrzymany.