środa, 28 lipca 2021

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Patrol

Strażnicy przeprowadzili kaczą rodzinę przez drogę

15.06.2021 09:50 | 0 komentarzy | acz

14 czerwca dyżurny Straży Miejskiej w Rybniku przyjął zgłoszenie mieszkańca naszego miasta, który twierdził, że w pobliżu ul. Żużlowej, kaczka próbuje przeprowadzić swe młode przez drogę, jednak z uwagi na ruch pojazdów jest to dla ptaków bardzo niebezpieczne.

Strażnicy przeprowadzili kaczą rodzinę przez drogę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na miejsce został wysłany Eko-patrol. Funkcjonariusze pomogli przedostać się kaczkom w bezpieczne miejsce, z którego mogły swobodnie poczłapać w stronę znajdującego się niedaleko stawu. Tego samego dnia funkcjonariusze interweniowali w sprawie pogryzienia przez psa. Kobieta została ugryziona w łydkę. Okazało się, że właściciel zwierzęcia nie poddał psa obowiązkowym szczepieniom, za co został ukarany mandatem karnym.

Anonimowa osoba przekazała funkcjonariuszom zgłoszenie o biegającym w dzielnicy Boguszowice Osiedle psie, bez nadzoru właściciela. Strażnicy szybko ustalili, do kogo należy opisane w zgłoszeniu zwierzę i udali się do właściciela, by poinstruować go, jakie spoczywają na nim obowiązki z racji sprawowanej opieki nad psem. Tym razem również nie mogło się obejść bez kary w postaci nałożonego mandatu karnego.