Niedziela, 1 sierpnia 2021

imieniny: Justyna, Nadii, Piotra

RSS

Trzy głosy przeważyły szalę. Mateusz Kot nowym radnym Kuźni Raciborskiej

14.06.2021 11:48 | 3 komentarze | żet

13 czerwca 2021 r. przeprowadzono wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Kuźni Raciborskiej. Kandydatów było dwóch - Adam Skórka oraz Mateusz Kot.

Trzy głosy przeważyły szalę. Mateusz Kot nowym radnym Kuźni Raciborskiej
Na Mateusza Kota zagłosowało 36 osób, na Adama Skórkę oddano 33 głosy. Tym samym Mateusz Kot zostanie zaprzysiężony na nowego radnego Kuźni Raciborskiej.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jakie cele stawiali sobie kandydaci?

Zwycięzca wyborów Mateusz Kot to samorządowy debiutant. Ma 34 lata. Pasjonuje się sportem. Przez wiele lat był członkiem "Stali", obecnie angażuje się w rozwój Kuźniańskiego Klubu Biegacza. Do celów swej aktywności samorządowej zaliczna m.in.:

  • rozbudowę siłowni na powietrzu, która znajduje się przy szkole podstawowej,
  • budowę ogrodzonego wybiegu wraz z placem zabaw dla psów
  • budowę skateparku

Adam Skórka w przeszłości był już radnym gminy. W razie zwycięstwa w wyborach uzupełniających zamierzał zabiegać m.in. o poprawę infrastruktury drogowo-parkingowej, kontynuację rozwoju strefy ekonomicznej oraz poprawę komunikacji elektronicznej z mieszkańcami.  

Mizerna frekwencja

Wybory zostały przeprowadzone w okręgu wyborczym nr 2, na który składają się ulice Bema oraz Roberta Lewandowskiego od 4A do końca (numery parzyste). Uprawnionych do głosowania było 709 osób. W wyborach oddano 69 głosów. Frekwencja wyniosła 9,73%.

Powtórka wyborów po rezygnacji radnego Kasprzaka

W 2018 roku w tym samym okręgu wyborczym o mandat radnego rywalizowali Radosław Kasprzyk oraz Małgorzata Rutkowska.  R. Kasprzyk zdobył wtedy 183 głosy, a M. Rutkowska 147 głosów.

Latem 2020 r. R. Kasprzyk, który pełnił również funkcję przewodniczącego rady, złożył mandat radnego, by objąć stanowisko prezesa Gminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kuźni Raciborskiej.

Ludzie:

Mateusz Kot

Mateusz Kot

Radny miejski Kuźni Raciborskiej