Poniedziałek, 27 września 2021

imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

RSS

I Mażoretkowy Zawrót Głowy na Zamku Piastowskim w Raciborzu [DUŻO ZDJĘĆ]

14.06.2021 12:05 | 1 komentarz | żet

Mamy dla Was bodaj najbardziej kompletną fotorelację z imprezy. Nasz fotograf Robert Struzik zadbał o to, aby żadna uczestniczka "Mażoretkowego Zawrotu Głowy" nie została pominięta.

I Mażoretkowy Zawrót Głowy na Zamku Piastowskim w Raciborzu [DUŻO ZDJĘĆ]
W imprezie wzięło udział ponad 900 mażoretek.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Listę uczestników zamknęłam na długo przed początkiem „Zawrotu”. Jest tu ponad 900 mażoretek (początkowo mówiono o 837 - przyp. red.), a chciało być znacznie więcej. - Musieliśmy zastosować system rotacyjny w kolejnych występach, tak by nie doszło do nagromadzenia tej wielkiej masy uczestników na Zamku w jednym momencie - powiedziała Nowinom Aldona Krupa-Gawron.

W otwarciu imprezy uczestniczył starosta Grzegorz Swoboda, były członek zespołów tanecznych Tworkauer Eiche i Strzecha. Starosta cieszył się, że operacja "mażoretki" została sprawnie przeprowadzona. - Musieliśmy zamknąć ruch samochodowy w rejonie Zamku, ale dotarły do mnie relacje kierowców, że oznakowanie jest wyraźne i blokada nie sprawia większych utrudnień. Cieszę się, że mogłem dotrzymać słowa i doprowadzić do organizacji tego przedsięwzięcia - podkreślił Grzegorz Swoboda.


Zobacz również:

Ludzie:

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski