Sobota, 31 lipca 2021

imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira

RSS

Kredyt konsolidacyjny - nowy start w przyszłość

14.06.2021 12:00 | 0 komentarzy | MK

Pieniądze mają to do siebie, że zarabia się je ciężko, a wydaje bardzo łatwo. Czasami nasze wydatki są tak duże, że nie jesteśmy ich w stanie pokryć z bieżących zarobków. Do tego mogą dojść różnego rodzaju wydarzenia losowe, np. zepsuty samochód, którym musimy jeździć do pracy, czy też poważny remont domu wywołany, np. przez pożar. Nagłe zakupy mogą się wiązać z nagłymi wydatkami. W niektórych przypadkach może dojść do ich kumulacji i może się okazać, że wisi nad nami kilka kredytów, które musimy spłacać co miesiąc. Wiąże się to często z różnymi opłatami dodatkowymi, nie mówiąc już o potencjalnych karach za zwłokę, itp. Rozwiązaniem takiej sytuacji, które zdecydowanie ułatwi nam życie oraz uporządkuje nasze zobowiązania, może być kredyt konsolidacyjny. Warto przyjrzeć mu się z bliska - być może jest to dobry pomysł właśnie dla nas.

Kredyt konsolidacyjny - nowy start w przyszłość
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

1. Kredyt konsolidacyjny - pomocna dłoń w ciężkim czasie

2. Szczegóły mają znaczenie - bądźmy na to gotowi

Kredyt konsolidacyjny - pomocna dłoń w ciężkim czasie

Ciekawym pomysłem może być kredyt konsolidacyjny online - wystarczy więc rozejrzeć się za nim w Internecie. Znajdziemy tam sporo fachowych witryn, które dokładnie pokażą nam czym jest taka pożyczka i jak ją uzyskać. Jedną z takich stron jest www.17bankow.com. Dysponuje ona specjalnym rankingiem kredytów konsolidacyjnych, udzielanych przez różne banki. W witrynie jest dostępny kalkulator kredytowy, który szybko obliczy, ile wyniesie nas miesięczna rata kredytu w wysokości, np. piętnastu tysięcy złotych, wziętego na dwa lata. Zaletą kredytu konsolidacyjnego jest fakt, że "zbiera" on wszystkie nasze dotychczasowe zobowiązania w jedną ratę. Oznacza to wiele potencjalnych ułatwień, takich jak: jedna data spłaty, proste oraz przejrzyste odsetki i brak strachu o przeoczenie jednego z trzech, czy też pięciu innych terminów zobowiązań. W niektórych przypadkach możliwe będzie uzyskanie takiego kredytu bezpośrednio przez Internet, bez konieczności ruszania się z domu. Należy jednak pamiętać, że nie ma możliwości uzyskania takiego kredytu, bez zbadania naszej historii, np. w Biurze Informacji Kredytowej, czy też Biurze Informacji Gospodarczej. Banki zrobią to z pewnością. Nieco inaczej mogą postąpić firmy pożyczkowe, ale będzie to się wiązało zupełnie z innymi odsetkami od takiej pożyczki.

Szczegóły mają znaczenie - bądźmy na to gotowi

Pamiętajmy także o tym, że banki odmówią nam kredytu konsolidacyjnego, jeśli wśród naszych zobowiązań znajdują się, np. chwilówki albo pożyczki pod zastaw. W przypadku normalnych pożyczek takich problemów nie będzie. Zaletą kredytu konsolidacyjnego jest także fakt, że jest on stosunkowo nisko oprocentowany. Górny pułap takiej pożyczki może być dość wysoki i będzie zależał on od naszych zarobków, zobowiązań, itp. W ramach kredytu konsolidacyjnego można zgrupować bardzo zróżnicowane zobowiązania, co też jest dobrą wiadomością dla potencjalnych klientów oraz klientek. Docelowo należy jednak wiedzieć, że koszt kredytu konsolidacyjnego będzie wyższy niż koszt wszystkich zobowiązań, jakie wejdą w jego skład. Dzięki kredytowi zyskujemy jednak to, co w takich przypadkach szczególnie nas ucieszy - dłuższy czas spłaty. Jest to związane ze zmniejszeniem comiesięcznych obciążeń finansowych. Pozwoli nam to stanąć na nogi i powoli wyjść ze spirali zadłużenia. Jeśli otrzymamy więc kredyt tego typu, to pozostaje nam tylko jego regularna spłata i o nic nie musimy się już obawiać. Dobrze by było więc pomyśleć o tym rozwiązaniu - jeśli zajdzie kiedyś taka potrzeba.

Materiał zewnętrzny