Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Oryginały są lepsze niż podróby, czyli Kombi ze Sławkiem Łosowskim w Raciborzu [LIVE][ZDJĘCIA]

13.06.2021 22:23 | 20 komentarzy | żet, ma.w, tom

Z jak daleka przyjechali do Raciborza najwięksi fani Kombi? Czym różni się Kombi od Kombii? Jak młodzi ludzie stają się fanami zespołu, który jest starszy od nich? O tym rozmawialiśmy z publicznością tuż przed koncertem. W galerii dostępne są zdjęcia z koncertu oraz nocnego pokazu laserów i sztucznych ogni.

Oryginały są lepsze niż podróby, czyli Kombi ze Sławkiem Łosowskim w Raciborzu [LIVE][ZDJĘCIA]
Koncert Kombi miał odbyć się w sobotę 12 czerwca, jednakże załamanie pogody skłoniło organizatorów do przełożenia koncertu na następny dzień. W niedzielę pogoda była bardziej łaskawa.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

- Założyciel Kombi (Sławomir Łosowski - red.) przyjechał i to jest dla mnie prawdziwa atrakcja - mówi Nowinom Marek Walczuch. Raciborzanin przyznaje, że jest fanem grupy, w przeszłości miał już okazję być na koncertach Kombii, czyli formacji założonej w 2003 r. przez Grzegorza Skawińskiego - byłego wokalistę oryginalnego Kombi.

- Dziś liczę na troszkę więcej elektroniki - mówi Marek Walczuch na kilka minut przed rozpoczęciem koncertu.

Koncert Kombi przyciągnął do Raciborza również fanklub zespołu. Pytamy ich, dlaczego wolą Kombi Sławomira Łosowskiego od Kombii Grzegorza Skawińskiego.

- Lubimy oryginały, a nie podróby. Kwintesencją Kombi jest muzyka Sławka

- mówią Nowinom Jarosław Dobrowolski oraz Katarzyna Budziłek-Jurek z zarządu fanklubu Kombi.

Ulubione piosenki? - Słodkiego miłego życia, Za ciosem cios, Nietykalni, Taniec w słońcu - wymieniają fani, ale przyznają, że lubią wszystkie utwory Kombi, również te nowe.

Jarosław Dobrowolski przyjechał do Raciborza z Bełchatowa, natomiast Katarzyna Budziłek-Jurek z Piekar Śląskich. Byli tu po raz pierwszy. - Piękne i sympatyczne miasteczko, jesteśmy zachwyceni, wręcz zdziwieni - powiedzieli nam fani Kombi.

Radek Miera i Agata Russin przyjechali na koncert Kombi z Rybnika. Młodzi ludzie przyznają, że muzyki tego zespołu słuchają podczas spotkań ze znajomymi. - Jesteśmy w Raciborzu, żeby pobawić się wśród ludzi. Tak długo byliśmy pozamykani - mówią.

Bardzo lubimy Kombi, jest moc. Od małego słuchałem, od rodziców to przeszło - mówi raciborzanin Sebastian Wieczorek, który na koncert przyszedł z Magdą Miechówką.

Koncert zakończył się pokazem laserów i sztucznych ogni.

Organizatorem koncertu Kombi w Raciborzu był Powiat Raciborski oraz Zamek Piastowski w Raciborzu. Występ muzyków został pomyślany jako podziękowanie dla służby zdrowia za wysiłek włożony w walkę z pandemią.