Niedziela, 1 sierpnia 2021

imieniny: Justyna, Nadii, Piotra

RSS

Zmiany w parafiach. Proboszcz-poeta w Turzy Śl.

11.06.2021 10:21 | 2 komentarze | juk

10 czerwca arcybiskup Wiktor Skworc wręczył dekrety dla proboszczów i administratorów w archidiecezji katowickiej. Zmiany personalne dotyczą dwóch parafii w powiecie wodzisławskim.

Zmiany w parafiach. Proboszcz-poeta w Turzy Śl.
Wręczenie przez arcybiskupa Wiktora Skworca dekretów odbyło się 10 czerwca. (fot. Archidiecezja Katowicka)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowym proboszczem parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śl. został ks. Wiesław Hudek. Zastąpi on dotychczasowego proboszcza, czyli ks. Kazimierza Czempiela, który został przeniesiony do parafii pw. Bożego Ciała w Jankowicach Rybnickich.

Przypomnijmy, że ks. Hudek od 2003 r. był rezydentem i pełnił posługę duszpasterską w parafii pw. św. Brata Alberta w Żorach. Jest autorem kilkunastu książek, w tym zbiorów poezji, felietonów muzycznych i publikacji naukowych o tematyce liturgiczno-muzycznej.

Zmiany nadejdą również w wodzisławskiej dzielnicy Radlin II. Tam w parafii pw. św. Izydora nowym administratorem będzie ks. Krzysztof Kępka. Zastąpi on ks. Jana Sopotę, który będzie pełnił posługę proboszczowską w parafii pw. św. Jadwigi Śl. w Rybniku. Ks. Krzysztof Kępka w 2017 r. objął urząd administratora parafii pw. Wszystkich Świętych w Łaziskach Rybnickich. Po miesiącu, na własną prośbę, ze względów zdrowotnych został z tej posługi zwolniony. Teraz powraca do naszego regionu.

Przeniesieni proboszczowie i administratorowie rozpoczną posługę w nowych parafiach 1 sierpnia.