środa, 28 lipca 2021

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Patrol

Weszli do mieszkania i uratowali 79-latka. "Był przytomny i osłabiony"

11.06.2021 09:24 | 0 komentarzy | ska

Strażacy z Jastrzębia-Zdroju zostali wezwani w czwartek 10 czerwca na prośbę Policji na ul. Pomorską, gdzie mieszkańcy nie mieli kontaktu z jednym z siąsiadów i poprosili służby o pomoc. 

Weszli do mieszkania i uratowali 79-latka. "Był przytomny i osłabiony"
Strażacy weszli do mieszkania przez uchylone okno. Zastali w nim osłabionego 79-latka.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Weszli do mieszkania i uratowali 79-latka. "Był przytomny i osłabiony"

Strażacy zauważyli, że w mieszkaniu jest uchylone okno. Za pomocą drabiny przystawnej ratownikom udało się wejść do mieszkania. - W łóżku zastano mężczyznę, który był przytomny, ale osłabiony. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego przetransportował poszkodowanego do szpitala - relacjonuje asp. Wojciech Wożgin z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju. 

Strażacy ustalili, że mężczyzna ma 79 lat. Interwencja trwała półtorej godziny, od godz. 13.13 do 14.44. 

To kolejna interwencja, która pokazała, że gdyby nie zdecydowana reakcja sąsiadów i sprawna akcja strażaków, mogłoby dojść do tragedii. Strażacy często są wzywani do pomocy w otwarciu mieszkań, jeśli sąsiedzi obawiają się o innych lokatorów. Najczęściej bywa tak, że kilkudniowa nieobecność któregoś z sąsiadów wzbudza niepokój i alarmowane są służby, najczęściej Policja, która później prosi o pomoc strażaków, aby ze swoim sprzętem technicznym pomogli w otwarciu drzwi lub w inny sposób weszli do mieszkania.