Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Patrol

Nietrzeźwa kierująca urządziła sobie wojaże po Jastrzębiu w środku nocy

11.06.2021 09:19 | 0 komentarzy | AgaKa

Mieszkanka Jastrzębia-Zdroju trafiła w ręce policjantów. Mundurowi byli przerażeni, widząc zatrważający sposób jazdy. 29-latka miała w organizmie ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu oraz nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami.

Nietrzeźwa kierująca urządziła sobie wojaże po Jastrzębiu w środku nocy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nocny rajd po mieście

W nocy (10/11 czerwca) parę minut przed godziną 3.00 patrol prewencji zauważył, jak kierująca samochodem mercedes, jadąc ulicą Wrocławską, nie zastosowała się na skrzyżowaniu z ulicą 11-Listopada do nakazu jazdy w lewo, po czym wjechała na rondo "pod prąd". Mundurowi natychmiast podjęli próbę zatrzymania kierującej, z uwagi na stworzenie dużego zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Wątpliwy rajd po mieście zakończył się na szczęście dość szybko, bowiem stróże prawa zatrzymali 29-letnią kierującą.

Kierująca była pod wpływem alkoholu

Badanie stanu trzeźwości dało wynik pozytywny: 1,3 promila w organizmie. Na dodatek okazało się także, że jastrzębianka nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód nie ma aktualnych badań technicznych. Mercedes został odholowany na parking strzeżony.

Odpowie przed sądem

Sporządzona ze zdarzenia dokumentacja trafiła właśnie do jastrzębskich kryminalnych, którzy po przeprowadzeniu czynności, skierują sprawę do sądu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.