Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

„Kręcimy na maxa” rowerowa impreza MOSiR już w najbliższą niedzielę

10.06.2021 16:06 | 0 komentarzy | AgaKa

Przed nami wyjątkowo atrakcyjne Święto Roweru w Żorach. W najbliższą niedzielę, 13 czerwca weź swój rower, ochraniacze i kask i przyjeżdżaj do Parku Cegielnia w Żorach. „Kręcimy na maxa - na sportowo z rowerem” to rowerowa impreza z mnóstwem atrakcji, których jeszcze w Żorach nie było.

„Kręcimy na maxa” rowerowa impreza MOSiR już w najbliższą niedzielę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zbliżają się wakacje, a to doskonała okazja do promowania aktywnego i bezpiecznego wypoczynku. Imprezę rozpocznie Żorski Rekreacyjny Rajd Rowerowy – z możliwością wyboru jednej z dwóch tras:

  • na dystansie 15 km z dwoma punktami kontrolnymi
  • na dystansie 22 km z trzema punktami kontrolnymi

Każdy uczestnik otrzyma upominek oraz będzie miał możliwość udziału w konkursie z nagrodami. Start oraz meta na terenie Parku Cegielnia. Zapisy na Rajd w niedzielę, 13 czerwca w godzinach od 13.30 do 14.15.

Od godziny 14.00 czeka nas nie lada gratka dla fanów rowerowych wyczynów! Wszyscy chętni będą mogli skorzystać z wyjątkowych atrakcji:

  • Pumptrack - innowacyjny tor rowerowy po którym może poruszać się zarówno pięciolatek i profesjonalista,
  • Fruit Bike - stacjonarny rower z blenderem, gdzie siłą własnych nóg będzie można zmiksować swój ulubiony koktajl,
  • Tor Drift Trike - jazda na trójkołowych rowerach

Ponadto na specjalnie przygotowanym torze rowerowym będzie można trenować koordynację, równowagę oraz precyzję jazdy. Dzieci w wieku od 4 do 8 lat będą mogły spróbować swoich sił w konkurencjach rowerowych z nagrodami, natomiast najmłodsi będą mieli do dyspozycji strefę malucha.