Piątek, 24 września 2021

imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

RSS

Wiadukt w Radlinie jest gotowy. Ale kiedy zostanie otwarty?

09.06.2021 19:00 | 4 komentarze | mak

Zakończyła się przebudowa wiaduktu wzdłuż ul. Mariackiej w Radlinie. Trwają czynności odbiorowe. Te mogą zająć nawet miesiąc. Urzędnicy mają jednak nadzieję, że wiadukt zostanie oddany do użytku jeszcze w czerwcu.

Wiadukt w Radlinie jest gotowy. Ale kiedy zostanie otwarty?
Zakończyła się przebudowa wiaduktu. Prace trwały od listopada 2019 r.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

9 czerwca rozpoczęły się czynności odbiorowe, które są zwieńczeniem całej inwestycji. - Wiadukt jest już gotowy, wszystkie roboty się zakończyły, ale przed nami jeszcze niezbędne formalności, aby wiadukt można było już oficjalnie udostępnić użytkownikom - przekazuje rzecznik Urzędu Miasta w Radlinie Marek Gajda.

W pierwszym spotkaniu odbiorowym, oprócz przedstawicieli miasta Radlin, udział wzięli przedstawiciele wykonawcy - firmy Pruim z Gliwic, a także inspektorzy nadzoru z firm Koncept i Instal-Projekt.


W środę rozpoczęły się czynności odbiorowe - pierwsze z cyklu


W przyszłym tygodniu mają się odbyć kolejne odbiory, udział w nich wezmą m.in. przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Sanepidu oraz Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Czynności odbiorowe mogą potrwać nawet miesiąc. To by oznaczało, że wiadukt zostanie otwarty najpóźniej na początku lipca. W magistracie liczą na to, że uda się jeszcze w czerwcu. - Będziemy się starać, by otwarcie nastąpiło jak najszybciej - zapowiada wiceburmistrz Radlina Zbigniew Podleśny.