Niedziela, 19 września 2021

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Patrol

Mieli sądowe zakazy, a prowadzili. Staną teraz przed sądem

09.06.2021 14:44 | 5 komentarzy | AgaKa

Bardzo często policjanci zatrzymują do kontroli drogowej osoby kierujące pojazdami mechanicznymi pomimo ciążącego na nich wyroku sądu o zakazie prowadzenia pojazdów. Warto pamiętać, że złamanie sądowego zakazu zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Mieli sądowe zakazy, a prowadzili. Staną teraz przed sądem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kierowca z dożywotnim zakazem

We wtorek, 8 czerwca policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motoroweru. Mundurowi od razu wyczuli od kierującego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, iż jastrzębianin ma ponad 0,6 promila w wydychanym powietrzu. W trakcie legitymowania wyszło także na jaw, iż to nie jedyne przewinienie kontrolowanego. 51-latek posiadał także dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna tym razem odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do wyroku sądu.

Kolejny kierowca z zakazem

Kolejny kierowca motoroweru kontrolowany był w Zdroju. Okazało się, że 47-latek także kierował jednośladem pomimo orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju ponownie odpowie przed sądem. Za złamanie sądowych zakazów, grozi mu do 5 lat więzienia.

Należy pamiętać, że jeśli sąd orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, osoba, na którą nałożono karę, nie może kierować pojazdem samochodowym, ciągnikiem rolniczym, motorowerem, przyczepą i wszelkimi czterokołowcami niezależnie od pojemności.