Piątek, 24 września 2021

imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

RSS

Powrót do normalności, ale z pokorą. Minister i wojewoda o szpitalu w Raciborzu

08.06.2021 14:44 | 1 komentarz | żet, ma.w

Mieszkańcy powiatu raciborskiego od ponad roku mają utrudniony dostęp do wielu świadczeń medycznych. Znaczna część szpitala jest zarezerwowana dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Zapytaliśmy Ministra Zdrowia oraz Wojewodę Śląskiego, czy szpital w Raciborzu już zawsze pozostanie zakaźny.

Powrót do normalności, ale z pokorą. Minister i wojewoda o szpitalu w Raciborzu
Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, Minister Zdrowia Adam Niedzielski i rektor PWSZ Racibórz Paweł Strózik podczas konferencji prasowej po czepkowaniu pielęgniarek z raciborskiej uczelni.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Chciałem bardzo podziękować panu staroście oraz lokalnej społeczności, która miała obiekcje do decyzji o przekształceniu szpitala w szpital covidowy - powiedział minister Adam Niedzielski podczas wizyty w Raciborzu. Szef resortu zdrowia zapewnił, że sytuacja była bardzo poważna i dlatego zdecydowano się na podjęcie tego kroku.

- Teraz jesteśmy w sytuacji stopniowego zmniejszania infrastruktury przeznaczonej na walkę z covidem. To też dotyczy szpitala w Raciborzu. Wracamy do normalności - zapowiedział minister.

- Konsultujemy kolejne zakresy, które będą przechodzić do zwykłego trybu. Docelowo szpital ma być normalnym szpitalem z oddziałem zakaźnym - powiedział z kolei wojewoda Jarosław Wieczorek. Jednocześnie zalecił "podchodzenie z pokorą do tego, co przyniesie nam przyszłość". Zdaniem wojewody śląskiego powrót raciborskiego szpitala do zwykłego trybu będzie determinowany przez powodzenie programu szczepień.

Zapytaliśmy Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego również o plany rządu ws. przyjmowania szpitali od samorządów. Przed forsowaniem takiego rozwiązania przez rząd przestrzegała w ostatnim czasie m.in. posłanka Gabriela Lenartowicz. - Te rozwiązania dotyczą szpitali w restrukturyzacji - stwierdził A. Niedzielski i dodał, że szpital w Raciborzu jest w dobrej sytuacji, dlatego nie ma obaw o przejście raciborskiego szpitala przez rząd.

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Jarosław Wieczorek

Jarosław Wieczorek

Wojewoda Śląski