Sobota, 31 lipca 2021

imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira

RSS

Wielka firma w małym mieście. Rafamet ma już 75 lat

08.06.2021 10:47 | 0 komentarzy | red

W ciągu 75 lat działalności w Rafamecie wyprodukowano tysiące obrabiarek. Jakość maszyn z Kuźni Raciborskiej jest znana na świecie. Obrabiarki Rafametu pracują w kilkudziesięciu krajach świata. Jednak firma to nie tylko jej produkty i klienci, ale również solidni pracownicy.

Wielka firma w małym mieście. Rafamet ma już 75 lat
To dzięki Rafametowi niewielka Kuźnia Raciborska może się rozwijać. Firma od lat jest najważniejszym pracodawcą w gminie oraz znaczącym pracodawcą w regionie.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

1 czerwca 1946 roku podpisano akt założycielski fabryki obrabiarek ciężkich dla kolejnictwa. Od tego wydarzenia minęło już 75 lat. W tym czasie Rafamet wyprodukował i sprzedał 5 476 obrabiarek dla kolejnictwa oraz 727 innych wielkogabarytowych obrabiarek specjalnych. Maszyny Rafametu pracują w 81 krajach świata.

- Nasze maszyny pracują dla odbiorców branży transportu szynowego oraz w przemyśle maszynowym, energetycznym, stoczniowym, hutniczym, lotniczym oraz obronnym - informuje spółka.

W 1992 roku Rafamet został przekształcony w spółkę akcyjną. Rok 2007 przyniósł debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

- Podstawowym filarem firmy są jej pracownicy - często od pokoleń związani z jej losami i historią, doskonali fachowcy, oddani swojej pracy i przede wszystkim świetnie znający specyfikę zakładu i branży - informuje Rafamet.

Pobierz List z okazji Jubileuszu 75 lecia.pdf (format pdf, rozmiar ~818.82 k)