Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Dezynfekcja i ozonowanie - dlaczego to skuteczna metoda walki z wirusami?

07.06.2021 13:07 | 0 komentarzy | (s)

Słysząc hasło dezynfekcja często myślimy o sterylnych warunkach, jak w przychodniach czy szpitalach. Kiedyś w takich placówkach po sprzątaniu i dezynfekcji towarzyszył duszny zapach lizolu, ciężki i nieprzyjemny o bliżej nieznanym składzie, który miał za zadanie myć i dezynfekować jednocześnie. Oferta preparatów chemicznych jednak bardzo się rozwinęła, zostały odpowiednio skategoryzowane i wiemy, że inne służą do czyszczenia powierzchni, a inne do jej dezynfekcji. Ogólnodostępne preparaty są certyfikowane i bardzo wysokiej jakości.

Dezynfekcja i ozonowanie - dlaczego to skuteczna metoda walki z wirusami?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dezynfekcja na zupełnie innym poziomie

Ludzka świadomość osiągnęła dojrzałość względem czystości, mamy swoje wymagania, a także oczekiwania wobec innych. W domu zmieniliśmy nasze przyzwyczajenia, a w pracy oczekujemy od pracodawców odpowiedniego zabezpieczenia w środki dezynfekujące.

Firmy porządkowe dostosowały swoje usługi do rzeczywistości i mają gotowe rozwiązania dla klientów. Barierę może stanowić jedynie budżet, ale odpowiednio przygotowana oferta powinna spełnić oczekiwania i zadowolić każdego odbiorcę.

Czas pandemii uświadomił nam, że bez współpracy, konsekwencji, zachowania bezpieczeństwa i rozsądku rasa ludzka może zostać zagrożona, a higieniczna czystość nie jest tylko modna, jest oczywista. Zmieniło się postrzeganie samego procesu sprzątania. Firmy porządkowe wdrożyły odpowiednie procedury, przestrzegają harmonogramów profesjonalnej dezynfekcji, wprowadziły checklisty, rozwinęły system kontroli i jakości swoich usług. Ozonowanie biur i powierzchni magazynowych stało się standardem.

Dezynfekcja poprzez ozonowanie

Systematyczność w sprzątaniu, dezynfekcja preparatami o odpowiedniej zawartości alkoholu oraz profesjonalne ozonowanie pomieszczeń biurowych, toalet, open spaceów, chillroomów, to najlepsza i najskuteczniejsza metoda odkażania przestrzeni wokół nas.

Nie wszyscy interesujemy się historią, a szczególnie historią powstania generatora ozonu, a warto, ponieważ te urządzenia są znane od dawna. W latach 1839-1840 Friedrich Schonbein niemiecki chemik odkrył ozon i opisał jego właściwości.

W roku 1856 nastąpiło pierwsze medyczne użycie ozonu w Stanach Zjednoczonych przez homeopatę J. L. Martina, a w 1857 roku wynaleziono pierwszy, laboratoryjny generatora ozonu tzw.: lampę ozonową przez Werner von Siemens'a.

Rok 1896 jest przełomowy, ponieważ Nikola Tesla opatentował pierwszy generator do przemysłowej produkcji ozonu, a 4 lata później rozpoczyna sprzedaż generatorów lekarzom, który miał jednak wiele wad i musiał zmienić swoją konstrukcję gdyż ulegał spalaniu.

Dopiero generator opracowany w 1920 został nazwany generatorem zimnej plazmy i z jego dobrodziejstw dzisiaj możemy korzystać. Nazwiska Siemens, czy Tesla to nie tylko sprzęt rty i agd, czy samochody, warto o tym pamiętać.

Dobrodziejstwa ozonu

Profesjonalne ozonowanie skutecznie usuwa bakterie, wirusy, grzyby, alergeny, a gaz szybko ulatnia się z powietrza do czystej postaci tlenu, nie zagrażając Państwa zdrowiu. Dlaczego więc nie skorzystać z takiego dobrodziejstwa?

Mamy XXI wiek, musimy być świadomi, że działanie ozonu na wirusy i bakterie jest przynajmniej 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru, dodatkowo nie pozostawia po sobie śladów. Doskonała ochrona ludzi przed negatywnymi skutkami środowiska.

Po ozonowaniu pomieszczeń, żadnych powierzchni nie trzeba dodatkowo przemywać, a po dokładnym przewietrzeniu, można bezpiecznie z nich korzystać.

Istnieją naukowo potwierdzone dowody, że w wysokich stężeniach ozon może skutecznie przyczyniać się do eliminacji ze środowiska wnętrz bakterii, grzybów, a także wirusów takich jak wirus Polio, wirus Norwalk, parwowirusy czy wirusy HAV i HBV.

Nie bójmy się korzystać z metod, które są ogólnodostępne na rynku. 

Standardowo zabieg ozonowania można/ zalecamy przeprowadzić raz na 3 miesiące, ale jeśli sytuacja wymaga użycia go częściej, nie stanowi to zagrożenia dla ludzkiego organizmu.

Kiedy warto wykonać ozonowanie

  • Kiedy mamy podejrzenie wystąpienia covid-19 w naszym domu, biurze, gabinecie medycznym, itp.

Ozonowanie, najlepiej wykonane przez profesjonalną firmę, sprawdzi się tu doskonale, reakcja na wirusa będzie natychmiastowa. W następnej kolejności musimy zadbać o systematyczną dezynfekcję środkami zawierającymi co najmniej 60% stężenie alkoholu.

  • Grzyby strzępkowe, grzyby filamentalne, potocznie zwane pleśnią

Najpierw musimy usunąć nalot (zeskrobać) z miejsca na którym pleśń się pojawiła, następnie skorzystać ze środka chemicznego (spryskać, umyć), aby ograniczyć dalsze jej rozprzestrzenianie. Dopiero po takich zabiegach możemy skorzystać z generatora ozonu

  •  Zapach po paleniu papierosów

Ozon świetnie poradzi sobie z nieprzyjemnym, gryzącym oparem z dymu papierosowego. Możliwe, że do całkowitego pozbycia się tego ciężkiego zapachu będzie potrzeba wykonania kilku 2-3 zabiegów.

  •  Usuwanie nieprzyjemnych zapachów

Tak jak w przypadku zapachu dymu z papierosów, warto wykonać ozonowanie takiego pomieszczenia

  • Osoby z alergią

Alergia to choroba cywilizacyjna, może towarzyszyć nam od urodzenia lub możemy ją nabyć. Ozon odkaża i dezynfekuje, poprawia komfort życia, czy pracy. Wystarczy stężenie 0,005 ppm, aby pozbyć się roztoczy, świerzbowców z naszego otoczenia.

  •  W przypadku osób przewlekle chorych

Warto wykonać ozonowanie i zdezynfekować sypialnię takiej osoby. Zamówienie usługi ozonowania/dezynfekcji u profesjonalnej firmy sprzątającej nie zabierze nam dużo czasu.

Profesjonalne ozonowanie jest bardzo skuteczną metodą w walce z niebezpiecznymi wirusami, bakteriami, dzięki zastosowaniu ozonu mają  Państwo pewność, że wykorzystali wszelkie dostępne metody, aby zadbać o bezpieczeństwo w Państwa w domu, czy miejscu pracy. Ozon dotrze w każdy zakamarek, przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa jest bezpieczny dla ludzi, pozostawiając otoczenie zdezynfekowane. Zachęcamy do sprawdzenia oferty naszej firmy w kwestii ozonowania biur i pomieszczeń.

Materiał zewnętrzny