Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Przytną drzewa, żeby poprawić widok z baszty

05.06.2021 07:05 | 54 komentarze | mak

Drzewa, które rosną nieopodal baszty na Grodzisku, przysłaniają widok na panoramę Wodzisławia Śl. Zapadła decyzja o przycince.

Przytną drzewa, żeby poprawić widok z baszty
To widok z baszty na Wodzisław po pierwszej przycince drzew. Ma odbyć się kolejna.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gruntowny remont baszty na Grodzisku jest na ostatniej prostej. Zostały ostatnie szlify, trwają też niezbędne prace odbiorowe. Obiekt ma zostać otwarty pod koniec czerwca. Na szczycie baszty przygotowano taras widokowy, z którego będzie można zobaczyć panoramę Wodzisławia Śl.

Niedawno wodzisławscy urzędnicy opublikowali zdjęcie, które ilustruje widok z baszty na miasto. Fotografię zamieściliśmy również na portalu nowiny.pl. Zdjęcie budzi mieszane uczucia. Powód? Drzewa przysłaniają panoramę miasta. "Przecież w ogóle nie widać osiedli, bo drzewa zasłaniają", "kiepsko, lepsze widoki są z platform w Pogrzebieniu i na Grabówce", "może by tak ze dwa drzewa wyciąć, żeby był widok na coś innego jak drzewska" - to tylko niektóre z opinii internautów.

Miejscy urzędnicy wyjaśniają, że jedna przycinka drzew już się odbyła. Kolejną zaplanowano tuż przed otwarciem baszty. Zgodę na taki zabieg wydało nadleśnictwo. Ale postawiło warunek, że taras widokowy ma być gotowy. Chodzi o to, by nie przyciąć drzew zbyt mocno, a tylko na potrzeby poprawienia widoku. - Przedstawiciele nadleśnictwa wyrazili zgodę na przycięcie drzew po wybudowaniu tarasu widokowego, kiedy łatwiej będzie określić obszar pożądanej przycinki - wyjaśnia Grażyna Kłosok, naczelnik Wydziału Inwestycji Miejskich w Urzędzie Miasta w Wodzisławiu Śl.